Strona główna
opoka.org.pl
2018-10-31 13:11
Anna Bajon

Kontrowersyjne nauczanie czy trudności z recepcją?

7 listopada na KUL-u odbędzie się konferencja o duszpasterskim towarzyszeniu rozwiedzionym żyjącym w nowych związkach według adhortacji Amoris laetitia”.

Autor/źródło: Pixabay, minanfotos, licencja: CC0

Na cykl wykładów i spotkań zapraszają wspólnie Katedra Duszpasterstwa Rodzin KUL, Katedra Teologii Pastoralnej KUL oraz Katedra Teologii Praktycznej Małżeństwa i Rodziny UKSW

W programie wykładów pojawią się m. in. ks. dr hab. Jacek Goleń, kierownik Katedry Duszpasterstwa Rodzin KUL, ks. dr hab. Grzegorz Barth, prof. KUL, ks. dr Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzi, ks. prof. dr hab. Ireneusz Mroczkowski, PWSZ Ciechanów, s. dr hab. Mieczysław Polak, prof. UA, ks. dr hab. Andrzej Muszala, prof. UPJP II, państwo Irena i Jerzy Grzybowscy.

Przewidziano także sesję doktorantów zatytułowaną "Wskazania oraz wyzwania duszpasterstwa rodzin w sytuacjach trudnych i nieprawidłowych".

Szczegóły na plakacie, do pobrania poniżej.


Pliki:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-10-31 12:05:03
miniaturka

Caritas: „Zmyj szarość z ich życia”

Artykuły higieniczne, kosmetyki, ręczniki i chemia – to rzeczy, które Caritas Diecezji Siedleckiej zbiera podczas akcji pn.: „Zmyj szarość z ich życia” na rzecz osób bezdomnych – mieszkańców noclegowni w Białej Podlaskiej i Siedlcach. Zbiórka potrwa do 18 listopada.
2018-10-31 12:50:53
miniaturka

Polscy ludzie Kościoła i kultury zmarli w minionym roku

Kościół katolicki 2 listopada wspomina wiernych zmarłych. Przy tej okazji przypominamy sylwetki osób związanych z Kościołem oraz przedstawicieli świata kultury i nauki zmarłych w ciągu minionego roku.
2018-10-31 13:01:29
miniaturka

Jak być świętym?

Pierwsze kroki ku świętości. O powierzeniu się Bożej Opatrzności
2018-10-31 14:01:40
miniaturka

XVII-wieczna krypta jasnogórska udostępniona pielgrzymom

Tradycyjnie od 1 listopada na Jasnej Górze Paulini otwierają, dla przybywających Częstochowian i pielgrzymów, kryptę ze szczątkami i prochami ojców i braci paulinów. Krypta znajduje się pod Kaplicą Cudownego Obrazu.
2018-10-31 14:15:35
miniaturka

Policja, KEP i PRE apelują o bezpieczeństwo na drogach

Nie morduj przez nie zachowanie bezpieczeństwa, nie morduj przez niebezpieczne wyprzedzanie, nie morduj przez brak uwagi, czy nawet zagadywanie kierowców – zaapelował rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik podczas konferencji prasowej nt. akcji "Nie zabijaj - Chcę żyć!" oraz "Znicz 2018".
2018-10-31 14:17:25
miniaturka

Rosja: obraz Matki Boskiej Częstochowskiej trafi do cerkwi w Petersburgu

W uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada do cerkwi „Wszystkich Świętych, Którzy Rozsławili Ziemię Sankt-Petersburską” w Lewaszowie koło Sankt-Petersburga trafi kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.