Strona główna
opoka.org.pl
2018-03-05 15:19
Luiza Paluchiewicz

Konkurs czytelniczy Opoki

Wielki Post jest czasem, w którym większą uwagę skupiamy na kwestiach duszy niż ciała, przygotowując się jednocześnie do Świąt Wielkanocnych. Przy tej okazji chcemy Was zachęcić do odwiedzenia naszego portalu i do lektury tekstów, a następnie do podzielenia się swoimi refleksjami na swoich profilach facebookowych.

Biblioteka, przez lata gromadzona przez Opokę, to już ponad 50 tysięcy tekstów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Są to teksty zarówno dotyczące historii kościoła, jak i spraw najnowszych, a codziennie umieszczane są nowe, począwszy od oficjalnych tekstów L’Osservatore Romano po tytuły z krajowej prasy katolickiej.

Czytajcie, rozmawiajcie o tekstach, a potem dzielcie się przemyśleniami na Facebooku. Nie zapomnijcie umieścić w treści posta naszej nazwy poprzedzonej „@” (@opokaorgpl) abyśmy wiedzieli, że post się pojawił.

Najciekawsze treści nagrodzimy płytami CD "Treasures of Music: Armenia", ufundowanymi przez Chórtownia. Na płycie znajduje się 26 ormiańskich utworów, wykonywanych przez 14 chórów z Polski, Armenii, Ukrainy, Niemiec i Mołdawii. Płyta jest niedostępna w sprzedaży (więcej informacji o płycie na stronie chortownia.org).

CZAS TRWANIA: do 31 marca.

CO NALEŻY ZROBIĆ? Napisać recenzję lub przemyślenia, odnoszące się do tekstu przeczytanego na opoka.org.pl (wystarczy wejść na opoka.org.pl i kliknąć w przycisk „szukaj” umieszczony w górnej części strony, aby móc przeglądać teksty w zależności od interesującej kategorii, autora lub słowa kluczowego). Można umieszczać dowolną ilość przemyśleń, o dowolnej długości.

NAGRODY: 5 płyt CD "Treasures of Music: Armenia


Na teksty czekamy do Świąt. Wybrane osoby powiadomimy poprzez wiadomość prywatną na Facebooku.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-03-05 14:52:34
miniaturka

III Śląska Pielgrzymka – Z buta po Miłosierdzie

„Idź i nie grzesz więcej” to hasło III Śląskiej Pieszej Pielgrzymki – Z buta po Miłosierdzie, która wyruszy 28 kwietnia z Bytomia do Krakowa.
2018-03-05 15:11:14
miniaturka

Papież: wiara nie jest spektaklem, trzeba myśleć po Bożemu

Religia i wiara nie są spektaklem – podkreślił Papież na Mszy w Domu św. Marty i zaznaczył, że w Wielkim Poście Kościół bardziej zachęca do zmiany stylu myślenia, niż do zmiany działania czy uczuć.
2018-03-05 15:31:28
miniaturka

Abp Skworc w Watykanie o ekologii i przygotowaniach do szczytu w Katowicach

O działaniach, jakie Kościół na Górnym Śląsku podejmuje na rzecz ekologii oraz o praktycznym wdrażaniu w życie encykliki „Laudato si`”, mówił w Watykanie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.
2018-03-05 15:47:02
miniaturka
play

Transmisja on-line: Seminarium na 50-lecie Humanae vitae

W poniedziałek 5 marca, odbędzie się drugie z pięciu spotkań poświęconych encyklice Humanae vitae. Wykład wygłosi ks. dr Paweł Gałuszka. Salve TV zaprasza na transmisję na żywo z wydarzenia.
2018-03-05 18:11:51
miniaturka

Konkurs z okazji 200–lecia istnienia diecezji sandomierskiej

„Pochwal się swoją parafią” – pod taką nazwą konkurs z okazji jubileuszu 200–lecia istnienia diecezji sandomierskiej ogłosił wydział duszpasterstwa ogólnego tamtejszej kurii.
2018-03-05 18:49:24
miniaturka

Wielkopostna akcja Radia eM: Gliwiczanie nie zawiedli, dziś Ruda Śląska

Trwa Wielkopostna akcja Radia eM - pieluszka dla maluszka. Za nami spotkanie w Gliwicach, a już 6 marca studio plenerowe gościć będzie w Centrum Handlowym Domino w Rudzie Śląskiej.