Strona główna
opoka.org.pl
2022-03-28 10:17
Biuro Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

Kongres Młodzieży Polonijnej online

W sobotę 9 kwietnia odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu: Kongresu Młodzieży Polonijnej online - "Spotkanie LIVE”. Tym razem poświęcone będzie sakramentowi pokuty i pojednania pod hasłem: "Idź w pokoju!". W czasie spotkania będziemy się także modlić o pokój wraz z młodzieżą z Ukrainy. Serdecznie zapraszamy!

Gościem specjalnym Kongresu będzie ks. Piotr Jarosiewicz, duszpasterz młodzieży i Asystent Diecezjalny KSM, który przybliży główny temat spotkania, a także odpowie na nasze pytania.

W czasie spotkania odbędzie się również podziękowanie bp. Wiesławowi Lechowiczowi za zorganizowanie Kongresów Młodzieży Polonijnej i jego posługę. Jednocześnie zostanie powitany nowy Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej – bp. Piotr Turzyński.

Podczas Kongresu odbędzie się także modlitwa o pokój w Ukrainie. Drogę Krzyżową o godz. 17.00 poprowadzi młodzież z Ukrainy. Zapraszamy Was, a także Waszych przyjaciół i znajomych, stwórzmy most modlitewny w intencji pokoju na Ukrainie. Jeśli nie możesz uczestniczyć w całym spotkaniu Kongresu Młodzieży Polonijnej – Bądź z nami na modlitwie!” 

Most modlitewny w intencji pokoju na Ukrainie

Serdecznie zapraszamy!

Zapisy - Kongres Młodzieży Polonijnej LIVE

Więcej informacji: https://www.facebook.com/KongresMlodziezyPolonijnej

                          Program spotkania

Kongresu Młodzieży Polonijnej on-line, 9 kwietnia 2022 r.

                            „Idź w pokoju”

Godz. 15:00 Zawiązanie wspólnoty, powitanie uczestników

• Słowo wprowadzające - powitanie bpa Piotra Turzyńskiego, nowego Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

• Koronka do Bożego Miłosierdzia

• Podziękowanie bp. Wiesławowi Lechowiczowi, organizatorowi Kongresów Młodzieży Polonijnej

Godz. 15:30 Konferencja: Sakrament pokuty i pojednania „Idź w pokoju”, ks. Piotr Jarosiewicz, diecezjalny duszpasterz młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, Asystent Diecezjalny KSM

Godz. 16.00 Pytania i odpowiedzi, ks. Piotr Jarosiewicz

Godz. 16:30 Przerwa

Godz. 16.40 Świadectwa – młodzieży z Ukrainy

Godz. 17.00 Droga krzyżowa – most modlitewny w intencji pokoju na Ukrainie, poprowadzi młodzież z Ukrainy

Godz. 17.30 Ogłoszenia, wolne głosy, postulaty

Godz. 18:00 – Zakończenie spotkania


RELACJE Z WCZEŚNIEJSZYCH KONGRESÓW

Zapraszamy Was serdecznie do uczestnictwa w spotkaniach Kongresowych, które odbywają się co 2 miesiące i są stałą formą kontaktu i duszpasterstwa młodych ze środowisk polonijnych z całego świata. Zapraszamy do przesyłania swoich refleksji na naszą grupę Kongres Młodzieży Polonijnej na Facebooku. 

PODCAST ZAPYTAJ BOGA DLACZEGO

Kolejną formą naszego kontaktu jest Podcast Zapytaj Boga Dlaczego. Celem Podcastu jest stworzenie miejsca, w którym każdy może odnaleźć odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania związane z Bogiem, religią i duchowością. Podcast skierowany jest  do młodzieży polonijnej.

PODCAST ZAPYTAJ BOGA DLACZEGO

Zapraszamy do subskrybowania i słuchania!

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2022-03-21 08:21:42
miniaturka

Badania ISKK za 2021 rok: 155 zgłoszeń przypadków wykorzystania seksualnego

W roku 2021 do diecezji i zakonów wpłynęło 155 zgłoszeń wykorzystania seksualnego małoletnich, których w latach 1955-2021 miało się dopuścić 139 duchownych. 66 spraw dotyczyło osób przed ukończeniem 15 roku życia.
2022-03-21 11:24:13
miniaturka

Europejska Pielgrzymka Polonii do Lourdes

Polska Misja Katolicka we Francji pragnie zaprosić na Europejską Pielgrzymkę Polonii do Lourdes, która odbędzie się w dniach 25-28 maja 2022 r. Będzie to szczególny czas dziękczynienia i modlitwy w tym trudnym okresie walki z pandemią i wojny na Ukrainie.
2022-03-21 12:34:20
miniaturka

Szkolenie dla duszpasterzy i sióstr towarzyszących zranionym

Jak powinno wyglądać spotkanie z osobą skrzywdzoną? W jaki sposób komunikować się z parafiami, w których doszło do krzywdy? Dlaczego osoby towarzyszące skrzywdzonym potrzebują superwizji? O tym będzie mowa na szkoleniu sióstr i duszpasterzy pokrzywdzonych w Porszewicach w dniach 23-24 marca br.
2022-03-30 23:01:49
miniaturka

Most modlitewny w intencji pokoju w Ukrainie

W sobotę 9 kwietnia o 17.00 - podczas spotkania "Kongresu Młodzieży Polonijnej online" zapraszamy do wspólnej modlitwy o pokój. Młodzież z Ukrainy poprowadzi Drogę Krzyżową- zapraszamy Was, a także Waszych przyjaciół i znajomych stwórzmy most modlitewny w intencji pokoju w Ukrainie. Jeśli nie możesz uczestniczyć w całym spotkaniu Kongresu Młodzieży Polonijnej - Bądź z nami na modlitwie!
2022-04-01 10:16:57
miniaturka

Domowy Ogród Zmartwychwstania - Nowe pomysły w katechezie rodzinnej

Warsztaty Wielkanocne, organizowane w parafii MBWW na warszawskiej Chomiczówce
2022-04-01 10:21:31
miniaturka

Bp Włodarczyk do rodziców: jesteście pierwszymi katechistami i świadkami

„Jesteście pierwszymi katechistami i świadkami wiary dla swoich dzieci” – mówił w Zespole Szkół Katolickich Pomniku Jana Pawła II w Bydgoszczy bp Krzysztof Włodarczyk. Pasterz diecezji głosi konferencje podczas diecezjalnych rekolekcji dla rodziców, opierając swoje krótkie rozważania na trzech słowach: wiara, nadzieja i miłość.