Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-03-22 14:00
MG / Fundacja Redemptoris Missio

Konferencja "Oswoić Tropik" - dla wszystkich chętnych

Już jutro, 23 marca 2019r. w Collegium Anatomicum w Poznaniu o godz. 10.00 (ul. Święcickiego 6) odbędzie się konferencja „Oswoić Tropik”

Autor/źródło: Fundacja Redemptoris Missio

Konferencja organizowana jest przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” i Klinikę Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych w Poznaniu.


W konferencji może wziąć udział każdy, kogo ten temat interesuje. Zaprezentowana zostanie wiedza zgromadzona przez 27 lat istnienia Fundacji. Udział w Konferencji jest bezpłatny (zostało jeszcze kilka ostatnich wolnych miejsc, wystarczy napisać swoje imię i nazwisko na maila medicus@ump.edu.pl)


Wyjazdy turystyczne do krajów tropikalnych zaczynają się cieszyć coraz większą popularnością. Niestety wraz ze wzrostem liczby turystów odkrywających piękno egzotycznych krajów wzrasta liczba osób, dla których wyjazd do tropiku zakończył się poważną chorobą. Tym wypadkom można zapobiegać, ich przyczynami nie są tajemnicze tropikalne siły, ale niewiedza, ignorancja oraz brawura. Wyjazdy do tropikalnych krajów mogą być bezpieczne.


Biurom podróży organizującym wyjazdy niekoniecznie zależy na „straszeniu” swoich potencjalnych klientów. Również na polskim rynku wydawniczym znajduje się niewiele pozycji dotyczących tej tematyki. Informacje podawane w przewodnikach są często nieaktualne, lub wzajemnie sprzeczne, a porady osób, którym „udało się” cało wrócić do domu mogą kosztować zdrowie i życie niejednego turysty.


Wiedza jak się przygotować przed podróżą, jak chronić będąc na miejscu nie powinna być nabyta w ostatniej chwili przed wyjazdem, a na kilka tygodni przed planowanym wylotem.  Pozwoli to uniknąć dodatkowych kłopotów na miejscu.


Jak przygotować swoją podręczną apteczkę? Na jakie tropikalne choroby można się zaszczepić? Na jakie jeszcze szczepionki nie wynaleziono? Czy dwutygodniowe wyjazdy wolontariackie mają sens? Czy każde ukąszenie węża jest śmiertelne i jak się wtedy zachować?


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: misje, zdrowie, turystyka, wyjazd, kraje tropikalne