Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-08-12 12:40
AC / mip, car / KAI

Kolonie Caritas: Ponad 1800 dzieci z Białorusi, Ukrainy, Litwy i Gruzji

Kolonie dla dzieci z Kresów Wschodnich odbywają się na terenie całej Polski. Trwają zwykle od 10 do 14 dni, a ich organizatorem jest dwadzieścia Caritas diecezjalnych.

Autor/źródło: Pixabay, lumix2004, licencja: CC0

W tym roku bierze w nich udział ponad 1800 mieszkańców krajów zza wschodniej granicy.

Goście z Kresów Wschodnich przede wszystkim mówią o niezwykle cennym doświadczeniu. Podczas pobytu w Polsce poznają naszą historię, kulturę, tradycje i zabytki, oraz uczą się języka polskiego.

Chociaż większość dzieci przyjechała do Polski po raz pierwszy, i to przede wszystkim w celach wypoczynkowych, to niemal w każdej grupie kolonijnej spotkamy osoby, które chcą łączyć przyjemności z nauką. Na własną prośbę rezygnują z wielu atrakcji na rzecz udziału w lekcjach historii i języka polskiego. W przyszłości będą go używać towarzysko i w pracy. Niewykluczone, że niektórzy osiądą kiedyś w Polsce na stałe.

Projekt Kolonii dla dzieci z Kresów Wschodnich jest współfinansowany z dotacji Senatu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2019 r.

mip, car / Warszawa


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Caritas Polska, Polska, Białoruś, Ukraina, dzieci, Gruzja, Litwa, Caritas diecezjalne, kolonie, Kresy Wschodnie