Strona główna
opoka.org.pl
2019-12-04 14:41
AC / MUZEUM KUL

Kolekcja Mistrzów Krzysztofa Musiała. Przeciwne kierunki

Polska sztuka powojenna, w tym najnowsza, znajdzie się na kolejnej niezwykłej wystawie w Muzeum KUL.

Autor/źródło: MUZEUM KUL

Zobaczyć można będzie prace Mirosława Bałki, Tadeusza Brzozowskiego, Wojciecha Fangora, Marii Jaremy, Łukasza Korolkiewicza, Jana Lebensteina, Jacka Sempolińskiego, Henryka Stażewskiego, Aliny Szapocznikow, Leona Tarasewicza, Jana Tarasina, Ryszarda Winiarskiego i Andrzeja Wróblewskiego i in. ze zbiorów jednej z najważniejszych prywatnych kolekcji sztuki polskiej należących do Krzysztofa Musiała. To już kolejna na KUL wystawa prac z tej, jednej z najważniejszych, prywatnych kolekcji sztuki polskiej.

Wernisaż, z udziałem właściciela kolekcji - Krzysztofa Musiała, już w najbliższy piątek (6 grudnia) o godz. 18.00 (Gmach Główny KUL, wejście z dziedzińca za pomnikiem papieskim). Wystawa "Kolekcja Mistrzów Krzysztofa Musiała. Przeciwne kierunki" będzie czynna do 3 kwietnia 2020 r.

źródło: Dział Komunikacji KUL

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-12-04 12:52:00
miniaturka

Boże dary. Spotkanie Mężczyzn Świętego Józefa

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na kolejne spotkanie w Krakowie. Tym razem gościem będzie ks. Jan Reczek, który podejmie temat o Bożych darach.
2019-12-04 13:14:06
miniaturka

4 grudnia wspominamy św. Barbarę. Na Śląsku hucznie obchodzi się Barbórkę

Kalendarz katolicki wspomina 4 grudnia św. Barbarę – dziewicę i męczennicę. Mimo, że należy do najpopularniejszych i najbardziej czczonych świętych, niewiele wiemy o jej życiu, a nawet nie mamy historycznych dowodów na to, że w ogóle istniała.
2019-12-04 13:52:58
miniaturka

Katowice: Msza w miejscu męczeńskiej śmierci Sługi Bożego ks. Jana Machy

Abp Wiktor Skworc przewodniczył Mszy św. w areszcie śledczym w Katowicach – w miejscu męczeńskiej śmierci Sługi Bożego ks. Jana Machy. W liturgii uczestniczyła rodzina śląskiego kapłana i zarząd aresztu.
2019-12-04 14:40:37
miniaturka

Film NIEPLANOWANE obejrzało w Polsce 323 tys. widzów!

Film NIEPLANOWANE obejrzało w Polsce dotychczas 323 tys. widzów. – Ten wynik jest dla nas bardzo pozytywnym zaskoczeniem – mówi Przemysław Wręźlewicz z Rafael Film, który jest dystrybutorem obrazu w Polsce.
2019-12-04 15:41:28
miniaturka

Portal gosc.pl przygotował internetowy kalendarz adwentowy "Pan jest blisko!"

Dziennikarze portalu gosc.pl zapraszają do subskrybowania materiałów, które udostępniają każdego dnia Adwentu. W swoistych rekolekcjach towarzyszy im Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński.
2019-12-04 15:48:13
miniaturka

Papież o ks. Popiełuszce i pomocy Polaków dla Kościoła na Wschodzie

Papież przypomniał postać bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wskazał, że oddał on życie z miłości do ludzi pozbawionych wolności i godności.