Strona główna
opoka.org.pl
2018-02-06 11:23
AC / Fundacja Kapucyni i Misje

Kolejny raz pączkujemy! Wyślij pączka do Afryki

Warto wysłać do Afryki kwotę, którą wydaje się na pączka. Za zebrane pieniądze misjonarze kupią posiłki dla dzieci, wybudują szkołę, przedszkole, wykopią studnię i zapłacą za operacje.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

Rusza kolejna edycja akcji "Wyślij pączka do Afryki". Ofiary można już wpłacać przez stronę paczek.kapucyni.pl. Akcję charytatywną prowadzi Fundacja Kapucyni i Misje, która ma na celu pozyskanie środków na projekty realizowane w RŚA i Czadzie.

Pączki można wysyłać wirtualnie, a także kupować na kiermaszu misyjnym w swojej szkole, przedszkolu, parafii oraz w cukierniach, które dołączyły do akcji (lista punktów jest na stronie akcji). Datki zostaną przeznaczone na dożywianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot.

Oficjalnie akcja zacznie się w Tłusty Czwartek, 8 lutego 2018 roku, a potrwa aż do Wielkanocy.

źródło: Fundacja Kapucyni i Misje (fundacja.kapucyni.pl), paczek.kapucyni.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-02-06 09:54:17
miniaturka

Prezydent Turcji u Papieża

Ojciec Święty przyjął na audiencji prezydenta Turcji Recepa Erdoğana, który spotkał się następnie również z watykańskim sekretarzem stanu i szefem papieskiej dyplomacji.
2018-02-06 10:22:01
miniaturka

Dominique Wolton kontynuuje dialog z Papieżem

W ostatnich dniach Dominique Wolton ponownie gościł w Watykanie i rozmawiał z Papieżem. Przyznaje, że tematów do dyskusji nie brakuje. We wrześniu Wolton opublikował książkowy wywiad z Franciszkiem.
2018-02-06 11:01:53
miniaturka

Episkopat Włoch przeznaczy ponad 20 mln euro na pomoc dla Trzeciego Świata

Pięć kontynentów obejmą działania charytatywne Episkopatu Włoch w ramach projektu pomocy dla krajów Trzeciego Świata. Na cel ten przeznaczy on ponad 20 mln euro.
2018-02-06 11:51:36
miniaturka

Irak: Kościół chaldejski zachęca do głosowania w majowych wyborach

Chcemy, aby wybory były przeprowadzone w wolności i dla dobra kraju - powiedział biskup pomocniczy Bagdadu Shlemon Warduni o zapowiedzianych na 12 maja w Iraku wyborach parlamentarnych.
2018-02-06 12:28:08
miniaturka

Delegat Episkopatu jedzie na igrzyska olimpijskie do Pjongczangu

Delegat Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców bp Marian Florczyk jedzie na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. Będzie wspierał duchowo naszych sportowców.
2018-02-06 12:45:41
miniaturka

Synod 2018: kolejny etap konsultacji z młodzieżą

"Co politycy i społeczeństwo mogą zrobić dla młodych ludzi?" - to kolejne z pytań, jakie Sekretariat Synodu Biskupów zadaje młodzieży na całym świecie za pośrednictwem mediów społecznościowych i komunikatorów.