Strona główna
opoka.org.pl
2021-08-07 15:52
AC

Kolejne medale na koncie Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej!

Polki zdobyły na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio srebrny medal w sztafecie 4×400 kobiet! Jednocześnie ustanowiły nowy rekord Polski. Rano inne panie zdobyły medal brązowy w kajakarskiej konkurencji K-4 500 m.

Autor/źródło: TVP1, screenshot

Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic zdobyły w sobotę srebrny medal w sztafecie 4×400 kobiet na Igrzyskach Olimpijskich. Jak czytamy na Athletics News, pierwszy raz w historii polskich startów na Igrzyskach Olimpijskich lekkoatleci zdobywają więcej niż 8 medali.

Sobota zaczęła się jednak zdobyciem brązu przez inne panie. Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska wywalczyły trzecie miejsce w kajakarskiej konkurencji K-4 500 m.

Obecnie reprezentacja Polski ma już 14 medali olimpijskich. Informacje o medalach olimpijskich można śledzić na stronie olimpijski.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-08-07 13:06:31
miniaturka

Stulatkowie mogą mieć bakterie, które wspierają długowieczność

W jelitach osób w wieku co najmniej 100 lat naukowcy wykryli bakterie, które pomagają zwalczać infekcje. To może być jeden z kluczy do długiego życia i punkt wyjścia dla nowych terapii groźnych infekcji.
2021-08-07 15:16:10
miniaturka

Fundacja PGE zrewitalizuje plac Męczenników Warszawskiej Woli

Fundacja PGE przekazała darowiznę na rewitalizację przestrzeni na Placu Męczenników Warszawskiej Woli. Środki zostaną wykorzystane na przeprowadzenie kompleksowych prac rewitalizacyjnych, które pozwolą godnie upamiętnić miejsce pamięci ofiar Rzezi Woli dokonanej przez niemieckie oddziały w pierwszych dniach Powstania.
2021-08-07 15:27:03
miniaturka

Zaufać Bogu na sto procent. W Medziugoriu zakończył się 32. Festiwal Młodych

Mszą św. o wschodzie słońca na Górze Krzyża w Medziugoriu zakończył się 32. Festiwal Młodych. Wzięli w nim udział przedstawiciele 54 krajów. Jedną z najliczniejszych grup stanowili Polacy. „Zaufać Bogu, nigdy nie tracić z oczu Jezusa, to najważniejsze przesłanie, z którym wracam” – powiedziała Ania z Warszawy.
2021-08-07 16:37:25
miniaturka

Po 60 latach odnaleziono brakujące ogniwo kontroli ciśnienia krwi

Naukowcy ustalili lokalizację naturalnych barometrów ciśnienia krwi w naszych ciałach. Udało się to po ponad sześciu dekadach poszukiwań – czytamy na łamach „Circulation Research”. Odkrycia dokonał zespół dr Marii Luisy S. Sequeira-Lopez.
2021-08-07 16:40:19
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Sprawowanie Eucharystii i udzielanie Komunii świętej należy do jednego z najważniejszych zdań Kościoła, także w warunkach ekstremalnych, jakim jest wojna czy pandemia, bo jest to udzielanie pokarmu na życie wieczne.
2021-08-08 09:37:05
miniaturka

Całe Indie modlą się o ustanie pandemii

Indie, które są jednym z krajów najboleśniej dotkniętych skutkami koronawirusa modlą się o ustanie pandemii. W stołecznej katedrze w Delhi sprawowano nabożeństwo błagalne, podczas którego zawierzono kraj Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.