Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-11-08 11:34
AC / Radio Watykańskie

Kofi Annan i Mary Robinson u Papieża

W Watykanie gościli przedstawiciele organizacji The Elders, zrzeszającej byłych mężów stanów. Założył ją przed 10 laty Nelson Mandela.

Autor/źródło: Diana Golec

Na spotkanie z Papieżem przybyli Kofi Annan, w przeszłości sekretarz generalny ONZ, oraz Mary Robinson, była prezydent Irlandii.

Irlandzka polityk nie po raz pierwszy gościła w Watykanie. Znana jest bowiem ze swego zaangażowania w promocję praw kobiet. Do tego zachęcała też i tym razem Ojca Świętego. Natomiast Kofi Annan spotkał się z Papieżem Franciszkiem po raz pierwszy.

„Myślę, że nasza wizyta jest bardzo ważna, bo łączą nas wspólne wartości i poglądy na wiele kwestii. Chcieliśmy włączyć Papieża w naszą działalność i porozmawiać, jak moglibyśmy współpracować, jak połączyć nasze siły. Rozmawialiśmy o kryzysie migracyjnym, broni jądrowej, pokoju i mediacji w konfliktach. Mary Robinson w bardzo przekonujący sposób rozmawiała z Papieżem o emancypacji kobiet i kwestii gender. Jestem przekonany, że to dopiero początek, że jest to pierwsze z wielu spotkań. Franciszek potrafi słuchać ludzi i bardzo ważne jest, by robił to również Kościół. Papież jest wspaniałym przywódcą. Potrafi przemawiać nie tylko do przywódców, ale również do tłumów. I to jest bardzo ważne, bo w ten sposób ludzie mogą wywierać presję na przywódców politycznych i wprowadzać ważne sprawy do programów politycznych. Politycy nie mogą ich ignorować i dzięki temu przystąpią do działania. Dlatego głos Papieża jest bardzo ważny i nie można go lekceważyć” – powiedział Radiu Watykańskiemu Kofi Annan.

kb/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Watykan, The Elders, Kofi Annan, Mary Robinson