Strona główna
opoka.org.pl
2021-09-23 11:47
mk

„Kocham życie – nic mnie nie powstrzyma”. Telewizyjny prezenter z zespołem Downa

George Webster jest pierwszym prezenterem z zespołem Downa dziecięcego kanału BBC – „CBeebies”. Na antenie nie wspomniano jednak o jego niepełnosprawności. Przedstawił się po prostu jako George, 21-latek z Leeds, który uwielbia gotować, śpiewać i tańczyć.

Autor/źródło: YouTube/ parkrun (screenshot)

Aktor i tancerz w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych powiedział: „Czuję się taki dumny i jestem tak podekscytowany, że mogę zacząć”. Wiadomość o nowym prezenterze została bardzo dobrze przyjęta. Aktorka Sally Phillips, która ma syna z zespołem Downa, napisała: „Och, CBeebies, nie mogłabym bardziej was kochać. To wiele dla nas znaczy i – czy George nie jest niesamowity?!”.

Reakcje na nominację Webstera kontrastują z tym, jak 12 lat temu została przyjęta ówczesna prezenterka CBeebies, Cerrie Burnell, która urodziła się bez prawego ramienia. Jej pojawienie się na antenie w 2009 roku wywołało lawinę skarg.

„Większość młodych widzów nie zdawała sobie sprawy, że jest świadkiem przełomowego wydarzenia telewizyjnego: dla nich Webster był tylko kolejnym uśmiechniętym dorosłym, ubranym w jaskrawe ubrania i rozmawiającym z Dodgem, psem CBeebies” – relacjonuje występ nowego prezentera „The Guardian”. Webster jest pierwszym prezenterem dziecięcego kanału BBC z zespołem Downa. Na antenie nie wspomniano jednak o jego niepełnosprawności. Przedstawił się po prostu jako George, 21-latek z Leeds, który uwielbia gotować, śpiewać i tańczyć.

Pierwszy program Webstera okazał się wielkim hitem. Klip, na którym wykonuje ruchy taneczne w stylu gorączki sobotniej nocy, robi koktajl i recytuje wiersz, rozszedł się na Twitterze, osiągając ponad 1,2 miliona wyświetleń.

Początkowo Webster był zatrudniony jako gościnny prezenter, ale widzowie zbombardowali sieć, domagając się, aby zatrudniono go w pełnym wymiarze godzin.

Wcześniej George Webster wystąpił w krótkim filmiku BBC, w którym obalał stereotypy o osobach z zespołem Downa. „Nazywam siebie George, ponieważ taki właśnie jestem. Nie George Down” – powiedział w nagraniu. „Ludzie z zespołem Downa mają emocje i uczucia jak każda inna osoba” – podkreślał.

21-letni aktor angażuje się też w akcje edukacyjne i charytatywne. Ma nadzieję na dalszą karierę aktorską (chciałby wystąpić w serialu „Doktor Who” lub filmie o Jamesie Bondzie), ale na razie jest podekscytowany swoją rolą w CBeebies. Żartuje, że jest gotowy na zaczepianie go poza domem przez młodych fanów. „Będę tym zachwycony” – zapewnia. „Zawsze jestem bardzo pozytywny, zawsze uśmiechnięty i pełny życia. Kocham życie – nic mnie nie powstrzyma” – dodał.

Źródło: The Guardian

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-09-23 11:11:55
miniaturka

„Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” to film, dzięki któremu można przeżyć wiele emocji

Maciej Gnyszka, chrześcijański vloger i przedsiębiorca zrecenzował najnowszy film braci Syków. „Jest to film który bardzo fajnie pokazuje chwile przed Powstaniem Warszawskim z perspektywy duchowej przyszłego kardynała Wyszyńskiego. Jest to bardzo ciekawa perspektywa” – powiedział.
2021-09-23 11:28:24
miniaturka

Koncert „Wszystko postawiłem na Maryję” ku czci kard. Wyszyńskiego

Centrum Idei ,,Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na koncert z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego pt. ,,Wszystko postawiłem na Maryję”. Wydarzenie odbędzie się 24 września (piątek) 2021 roku o godzinie 19.00. Będzie transmitowane online.
2021-09-23 11:43:35
miniaturka

Potrzeba zmiany przepisów ws. wsparcia rodziców dzieci martwo urodzonych

Konieczne są zmiany w prawie, które ułatwią uzyskanie wsparcia rodzicom dzieci martwo urodzonych. Obecne przepisy umożliwiają wystawienie aktu urodzenia dziecka zmarłego przed narodzeniem tylko, jeśli udało się ustalić jego płeć. Jest to często niemożliwe w sytuacji, gdy dziecko zmarło na wczesnym etapie ciąży.
2021-09-23 11:58:03
miniaturka

Hiszpania: w czasie pandemii liczba samobójstw wśród młodzieży wzrosła o 250 proc.

Podczas pandemii Covid-19 liczba samobójstw oraz prób odebrania sobie życia przez młodych Hiszpanów zwiększyła się o 250 proc. - wynika ze statystyk krajowych służb medycznych. Władze poinformowały, że przedstawią niebawem program walki z tym problemem.
2021-09-23 12:03:31
miniaturka

107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

W niedzielę, 26 września obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. To czas szczególnej modlitwy w intencji tych, którzy przebywają z dala od swoich domów i bliskich. Wśród migrantów znajduje się rzesza Polaków, przebywająca poza granicami naszego kraju. Pamietajmy o modlitwie w ich intencjach i o intencjach tych rodzin, które doświadczają ciężaru rozłąki z bliskimi osobami. Niech naszej modlitwie towarzyszy pogłębienie wrażliwości na potrzeby innych, zgodnie ze słowami będącymi mottem papieskiego przesłania: „Ku stale rosnącemu «my»”
2021-09-23 12:29:31
miniaturka

Cytaty św. Ojca Pio, które poruszają serce

23 września, w liturgiczne wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezentujemy kilka jego myśli, które poruszają serce, nakłaniają do przemyśleń, jak i wzbudzają refleksję na temat wiary i modlitwy.