Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-04-18 08:11
AC / Krzysztof Bronk

Kobiety wnoszą do Watykanu macierzyństwo

Podsekretarzem jednej z watykańskich dykasterii jest Gabriella Gambino. „Moja obecność wprowadza do Watykanu macierzyństwo i wrażliwość na kruchość człowieka".

Autor/źródło: Photogenica.pl, Eyecandy Images

Od ponad pół roku funkcję podsekretarzy w watykańskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia pełnią dwie świeckie Włoszki Gabriella Gambino i Linda Ghisoni. Ich nominację przedstawiano jako jeden z przejawów rewolucji Papieża Franciszka w Watykanie. O to, co faktycznie ich obecność wnosi w realia Stolicy Apostolskiej zapytaliśmy Gabriellę Gambino, która jest matką pięciorga dzieci, a zarazem specjalistą z zakresu bioetyki.

- Kobieta jest przede wszystkim matką – powiedziała Radiu Watykańskiemu Gabriella Gambino. – To oznacza, że ze swej natury jest przeznaczona do rodzenia i to nie tylko biologicznego, ale również i przede wszystkim pod względem moralnym i duchowym. Wprowadzenie kobiet do Kościoła i to do środowiska jeszcze tak bardzo męskiego, jak Stolica Apostolska jest wprowadzeniem pierwiastka macierzyńskiego. Wynikają z tego dwie rzeczy: po pierwsze skupienie się na ludzkiej kruchości, którą trzeba przyjąć i chronić, również na polu duszpasterskim. Po drugie rezygnacja z przywiązywania nadmiernej wagi do wydajności. Chodzi o to, by każdy mógł się poczuć synem i córką. Obecność pierwiastka macierzyńskiego przywołuje też bowiem pierwiastek ojcowski. To budzi w ludziach ufność i przywraca im wiarę w Kościół.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Watykan, kobiety, macierzyństwo, Gabriella Gambino