Strona główna
opoka.org.pl
2021-01-19 10:22
JR

Kobiety, które przerwały ciążę, są godne współczucia, a nie pogardy

Nie uważam kobiet, które przerwały ciążę, za godne pogardy. One są warte współczucia. Może niektórzy czytają tylko achy i ochy kobiet, które się cieszą, iż pozbyły się płodu, ale ja czytam również dramatyczne refleksje kobiet, które nie mogą sobie darować, że zabiły swego maluszka – napisał o. Leon Knabit.

Autor/źródło: Kazimierz Urbańczyk, Facebook / o. Leon Knabit

Wczoraj na swoim profilu facebookowym o. Leon Knabit podzielił się refleksją dotyczącą kobiet, które dokonały aborcji. Podkreślił, że tymi kobietami nie wolno pogardzać i że są wśród takie, które bardzo żałują tego czynu. 

„Nie uważam kobiet, które przerwały ciążę, za godne pogardy. One są warte współczucia. Może niektórzy czytają tylko achy i ochy kobiet, które się cieszą, iż pozbyły się płodu (czy tkanki ciążowej), ale ja czytam również dramatyczne refleksje kobiet, które nie mogą sobie darować, że zabiły swego maluszka przed urodzeniem. «To mi zostanie do końca życia», z takimi i sam się spotykałem” – pisze benedyktyn.

Przytoczył też świadectwa osób, których matki odrzuciły aborcję i urodziły dzieci mimo przeciwności.

„Zwrócono mi uwagę, że nigdy nie zrozumiem zgwałconej kobiety. Słusznie, ale czytałem wypowiedź dziewczyny, która poczęła się właśnie z gwałtu. Nie ma wprost słów uznania i wdzięczności dla własnej matki, że jej nie zabiła, że może się cieszyć życiem. A na YouTube był filmik o dorosłej młodej kobiecie z downem i… ze swoją matką. Cieszy się życiem i pracuje według swych możliwości. Śmieje się, że gdyby to prawo było przestrzegane, to już by dawno nie żyła”.

Zaznaczył też, że prawo do własnego ciała nie oznacza samowoli.

„Kobieta mówi, że ma prawo do swojego ciała. Owszem, ale ograniczone względami społecznymi. Choćby tego nie lubiła, musi się myć, bo będzie śmierdziała; choć byłby nieprzeciętny upał, nie może przyjść na wykład nago, to jasne. A katolik doda jeszcze, że nasze ciało jest własnością Boga i On decyduje, co wolno, a co nie”.

Źródło: Facebook / o. Leon Knabit

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-01-19 10:03:07
miniaturka

Marsz dla życia we Francji w obliczu coraz bardziej bezwzględnej cywilizacji śmierci

Wczorajszy marsz dla życia w Paryżu ma szczególną wymowę wobec nowego projektu prawa o bioetyce, który znacznie rozszerza możliwość aborcji, uwzględniając także tzw. „późne aborcje”, a także udostępnia in vitro parom lesbijskim
2021-01-19 10:09:04
miniaturka

Rep. Środkowoafrykańska: szturm rebeliantów przerwał obrady episkopatu

Biskupi RŚA kierują przesłanie do wszystkich ludzi dobrej woli w obliczu coraz bardziej zaostrzającej się sytuacji w tym kraju, gdzie skorumpowani politycy pozostawili na łasce rebeliantów i zbrojnych najemników
2021-01-19 10:20:47
miniaturka

Bez miliarda złotych prezentu dla producentów podgrzewaczy do tytoniu

Według prof. Witolda Modzelewskiego niższy podatek na tzw. podgrzewacze tytoniu jest niesprawiedliwym przywilejem, który należy jak najszybciej zlikwidować
2021-01-19 10:25:05
miniaturka

Mniej szczepionek: nie wszystkie szpitale rozpoczęły podawanie drugiej dawki

W poniedziałek do kraju przyleciało 176 tys. dawek szczepionki zamiast 360 tys. Nie wszystkie szpitale węzłowe, które miały rozpocząć podawanie drugiej dawki preparatu Pfizer-BioNTech, otrzymały produkt. W konsekwencji w niektórych placówkach wstrzymano szczepienia pierwszą dawką.
2021-01-19 10:33:09
miniaturka

Anglia: biskup O'Toole oraz bioetycy przeciwni eutanazji Polaka

Biskup angielskiej diecezji Plymouth Mark O'Toole potępił decyzję o eutanazji Polaka, który wskutek śpiączki po przebytym zawale doznał trwałego i nieodwracalnego uszkodzenia mózgu.
2021-01-19 10:35:25
miniaturka

Sąd nie zgodził się na dostęp polskiego konsula do mężczyzny, któremu grozi eutanazja

Reprezentujący rodzinę prawnik przekonywał, że w myśl prawa międzynarodowego, urzędnicy konsularni powinni mieć zapewnioną swobodę porozumiewania się z obywatelami swojego państwa.