Strona główna
opoka.org.pl
2021-01-02 16:23
AC / KAI

Klasztor na Jasnej Górze reaguje na manipulację!

„Klasztor jasnogórski informuje z przykrością, że na portalach społecznościowych po raz kolejny pojawił się film, w którym bezprawnie użyto nagrania telewizyjnego z kaplicy Matki Bożej, podkładając głos osoby nam nieznanej” – informuje o. Michał Legan.

Autor/źródło: Ewa Klejnot-Schreiber, licencja: CC BY

Na portalach społecznościowych pojawił się sfałszowany, antyszczepionkowy film.

„Jest to złamanie prawa, nadużycie wizerunku i zachowanie niegodziwe. W żadnym wypadku nie identyfikujemy się z treściami, które zostały w ten nieuczciwy sposób przekazane przez autorów tej manipulacji” – czytamy w oświadczeniu przesłanym KAI.

Ojcowie paulini proszą o nierozpowszechnianie nieuczciwych, antyszczepionkowych treści i informują o podjęciu niezbędnych kroków prawnych.

tk / Częstochowa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-01-02 11:11:01
miniaturka
play

Pomoc z Nieba – utwór chwytający za serce! [WIDEO]

W czasie pandemii nie ma koncertów „Betlejem w Polsce 2021”. Jednak ich organizatorzy podzielili się nowymi teledyskami utworów zarejestrowanych podczas ubiegłorocznej trasy. Jednym z nich jest „Pomoc z Nieba” w cudownym wykonaniu Gabi Gąsior i Mietka Szcześniaka.
2021-01-02 14:54:50
miniaturka

Szczepienia w Watykanie w ciągu najbliższych dni

Kampania szczepień przeciwko COVID-19 w Watykanie rozpocznie się w ciągu najbliższych dni. „Szczepionki mają dotrzeć do nas w drugim tygodniu stycznia w ilości wystarczającej na pokrycie potrzeb tego maleńkiego państwa” – informuje biuro prasowe Watykanu.
2021-01-02 15:10:14
miniaturka

Wojsko uruchomiło interaktywną mapę punktów pobierania wymazów

Pod adresem: pomoc.wp.mil.pl działa interaktywna mapa, na której można sprawdzić, gdzie znajdują się wspierane przez żołnierzy Wojska Polskiego punkty pobierania wymazów na obecność COVID-19 – podał rzecznik WOT płk Marek Pietrzak.
2021-01-02 17:46:22
miniaturka

Rektor WUM: powołałem wewnętrzną komisję, która ma wyjaśnić sprawę szczepień

Prof. Zbigniew Gaciong poinformował w sobotę, że powołał wewnętrzną komisję w WUM, która ma wyjaśnić sprawę szczepienia przeciw koronawirusowi osób poza kolejnością, m.in. aktorów i celebrytów.
2021-01-02 17:55:42
miniaturka

W Tyńcu odbył się pogrzeb o. Włodzimierza Zatorskiego OSB

Ojciec Włodzimierz był człowiekiem wielkiej wiary słowu, któremu służył – mówił w opactwie tynieckim abp Ryś podczas Mszy św. pogrzebowej o. Włodzimierza Zatorskiego OSB. Benedyktyn zmarł 28 grudnia w wieku 67 lat z powodu COVID-19.
2021-01-02 18:12:03
miniaturka

Prof. Riccardi: „kultura troski” drogą do budowania pokoju

„Pokój na wszystkich ziemiach 2021” – to temat wirtualnego spotkania zorganizowanego przez Wspólnotę św. Idziego, z okazji obchodzonego wczoraj Światowego Dnia Pokoju.