Strona główna
opoka.org.pl
2019-06-12 18:38
Kościelny Inspektor Ochrony Danych

KIOD na europejskim spotkaniu kościelnych ekspertów z ochrony danych osobowych

Dnia 21 maja 2019 r. Kościelny Inspektor Ochrony Danych uczestniczył w spotkaniu ekspertów Kościoła katolickiego do spraw ochrony danych osobowych.

LOGO COMECE
Autor/źródło: comece.eu

Komisja Konferencji Biskupów Unii Europejskiej (COMECE) zorganizowała spotkanie przedstawicieli Konferencji Biskupów z krajów Unii Europejskiej powołanych do spraw ochrony danych osobowych. Uczestnikami spotkania byli także przedstawiciele organów nadzorczych Kościoła katolickiego w poszczególnych krajach Unii, w tym KIOD. Celem spotkania była wymiana doświadczeń i podzielenie się praktycznymi rozwiązaniami związanymi z ochroną danych.

Podczas spotkania odbyła się także debata z przedstawicielami Komisji Europejskiej, podczas której omawiano kluczowe zagadnienia dotyczące art. 91 ust. 2 RODO oraz i jego stosowalności w zróżnicowanych systemach relacji państwo–Kościół.

Kwestie dotyczące ochrony danych osobowych ciągle pozostaje w spectrum zainteresowania Kościoła katolickiego, ze względu na fakt, że są one wyrazem troski o godność człowieka.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2019-06-12 15:38:10
miniaturka

Holandia: Pielgrzymka polonijna do sanktuarium w Heiloo

Drugi dzień Zielonych Świat – święto Matki Kościoła, 10 czerwca, bp Lechowicz spędził w Holandii, w Amsterdamie i Heiloo, gdzie znajduje się sanktuarium ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do tego miejsca pielgrzymują od lat Polacy mieszkający w kraju tulipanów.
2019-06-12 15:54:38
miniaturka

Bp Mazur do misjonarzy: nie wolno łagodzić wymagań Ewangelii

Nie wolno łagodzić wymagań Ewangelii i dostosowywać się do ducha świata – podkreślił bp Jerzy Mazur.
2019-06-12 16:04:39
miniaturka

Nowi kandydaci na ołtarze

Papież Franciszek przyjął na audiencji kard. Angelo Becciu i upoważnił za jego pośrednictwem Kongregację Spraw Kanonizacyjnych do promulgowania dekretu dotyczącego męczeństwa Sług Bożych...
2019-06-12 18:50:45
miniaturka

Szkolenie z ochrony danych osobowych dla poradni rodzinnych

W dniach 21 -22 maja 2019 r. w Ośrodku Konferencyjno-Rekolekcyjnym Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach odbyła się Sesję Wiosenną Duszpasterstwa Rodzin.
2019-06-13 01:29:14
miniaturka
play

Jeszcze raz o spowiedzi, choć to na pewno żadne "domknięcie tematu"...

Skoro już wiemy jak się spowiadać, księża również zostali pouczeni, to teraz powiedzmy sobie kilka słów o tym, jak się nie spowiadać.
2019-06-13 07:59:13
miniaturka

Papież: świadczyć o Chrystusie, odrzucając zapatrzenie w siebie

W DNA wspólnoty chrześcijańskiej znajduje się jedność i wolność od samych siebie, które pozwalają nam nie bać się różnorodności – to słowa z katechezy, którą Papież poświęcił omówieniu wyboru dwunastego Apostoła - Macieja. Zastąpił on Judasza, który zdradził Jezusa.