Strona główna
opoka.org.pl
2019-04-04 12:02
AC / Bratni Zew

Kim jesteś, o Niepokalana? - nowa książka o. Józefa Kaźmierczaka OFMConv

Nakładem Wydawnictwa Bratni Zew 6 kwietnia – w pierwszą sobotę miesiąca – ukaże się nowa książka o. Józefa Kaźmierczaka OFMConv "Kim jesteś, o Niepokalana?".

Autor/źródło: Bratni Zew

To kolejna pozycja franciszkańskiego wydawnictwa, wpisująca się w jubileusz 125-lecia urodzin św. Maksymiliana Marii Kolbe.

Słowa świętego Maksymiliana zawarte w tytule – Kim jesteś, o Niepokalana? – towarzyszyły mu przez całe życie, w którym nieustannie odkrywał nowe wymiary piękna Niepokalanej Matki Boga. Święty Maksymilian był nie tylko szczególnym czcicielem Maryi. On żył zachwytem nad Niepokalaną! Był w Niej autentycznie zakochany.

Kim jesteś, o Niepokalana? pomaga, w ślad za świętym Maksymilianem, zachwycić się tajemnicą i pięknem Maryi. Dotyka zagadnienia świętości Maryi, zjednoczenia z Duchem Świętym, Jej kobiecości i czystości. Oprócz rozważań mariologicznych, porusza tematykę naszej codzienności w odniesieniu do postaw Maryi, mówiąc o maryjnym aspekcie naszego istnienia czy na Jej przykładzie pokazując, że żyjemy dla Chrystusa. Przewodnikiem po wszystkich poruszanych zagadnieniach jest święty Maksymilian – najwierniejszy czciciel Niepokalanej.

Fragment książki można znaleźć tutaj >>

O autorze:
Józef Maria Kaźmierczak OFMConv
urodził się 13 II 1950 roku. Po szkole średniej wstąpił do seminarium duchownego i został kapłanem w zakonie franciszkańskim 8 XII 1977 roku. Wybrał ten zakon z powodu zainteresowania osobą św. Maksymiliana Kolbego i jego nauką maryjną. Zaciekawienie tą tematyką owocowało również później – w temacie pracy magisterskiej Koncepcja czystości według pism św. Maksymiliana Kolbego, w pracy rekolekcyjno-misyjnej, w wielu artykułach i książeczkach wydanych pod ogólnym tytułem Matka Chrystusa w idei św. Maksymiliana. Książka Kim jesteś, o Niepokalana? jest zwieńczeniem  pewnego etapu jego życiowych poszukiwań.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-04-04 10:35:27
miniaturka

Mali: narasta konflikt etniczny, dżihadyści rosną w siłę

W Mali narastają napięcia między grupami etnicznymi, które zamieszkują ten subsaharyjski kraj. Z lokalnych konfliktów korzystają działające w tym regionie zbrojne ugrupowania dżihadystów. Kościół apeluje o modlitwę i pojednanie.
2019-04-04 11:14:22
miniaturka

Papież do Polaków: módlcie się o dar braterstwa

Zwracając się do Polaków obecnych na placu św. Piotra Papież przypomniał swą podróż do Maroka oraz zachęcił ich, aby czas Wielkiego Postu wykorzystali na szczególną modlitwę o dar braterstwa.
2019-04-04 11:27:17
miniaturka

XXV Jubileuszowe Targi Wydawców Katolickich

Podczas dzisiejszej uroczystości otwarcia targów wręczone zostaną Medale 25-lecia Tragów Wydawców Katolickich. Otrzymają je przedstawiciele środowiska książki religijnej szczególnie związani z ideą i organizacją Święta Dobrych Książek.
2019-04-04 12:18:17
miniaturka

Zamiast broni, instrumenty! Kard. Krajewski wspiera piękny projekt #AMSmusicsaves!

Projekt #AMSmusicsaves to zbiórka instrumentów dla dzieciaków z African Music School, szkoły działającej na terenie Republiki Środkowej Afryki.
2019-04-04 13:21:46
miniaturka

Apel w związku z planowanym strajkiem nauczycieli

Rada ds. Społecznych w związku z planowanym strajkiem nauczycieli apeluje o roztropne i odpowiedzialne porozumienie
2019-04-04 14:05:47
miniaturka

Bp Ignacy Dec Doktorem Honorowym PWT we Wrocławiu

Senat Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu podjął uchwałę o nadaniu doktoratu honoris causa bp. prof. dr. hab. Ignacemu Decowi.