Strona główna
opoka.org.pl
2021-06-24 09:28
AC

Kiedy śpiewają, dzieją się piękne rzeczy w sercach słuchaczy! Nowy utwór Gospel Sound

„Nie czuję lęku ani zła, wyrywam się z niewoli. Uwielbiać, Jezu, Ciebie chcę, gdy wielbię nic nie boli” - to słowa z utworu chóru Gospel Sound „Kiedy śpiewam”.

20 czerwca 2021 roku miał premierę utwór zespołu Gospel Sound „Kiedy śpiewam”. Warto posłuchać, bo muzyka ta przenika serca.

Gospel Sound to chrześcijański chór z Katowic założony w 2011 roku przez Jolantę Mitko, która dyryguje grupą do dziś. Chór zgromadził w swoim repertuarze utwory stanowiące korzenie gatunku gospel i negro spirituals, w tym utwory a cappella, oraz współczesne utwory gospel wykonywane w języku polskim i angielskim. W czasie 9 lat działalności Gospel Sound zagrał ponad 120 koncertów i współpracował z różnymi artystami i instytucjami kultury. Od 2018 roku Gospel Sound pracuje nad autorską muzyką i wydaniem pierwszej płyty. Teksty kilkunastu utworów napisali chórzyści Gospel Sound. Są one wyrazem ich osobistych doświadczeń oraz wdzięczności Niebieskiemu Ojcu. Muzykę stworzyli współpracujący z chórem kompozytorzy i instrumentaliści.

Członkowie Gospel Sound wierzą, że to Bóg powołał ich zespół do życia i prowadzi od samego początku. Przez swoją muzykę pragną przybliżać do Boga swoich słuchaczy.

źródło: youtube.com - Gospel Sound

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-06-23 15:10:25
miniaturka

Czy Polacy chcą kupować polskie produkty?

PGE Polska Grupa Energetyczna przeprowadziła badania, w których zapytała Polaków, co wpływa na ich decyzje zakupowe. Badanie zostało przeprowadzone w ramach kampanii społecznej PGE „Polskie - kupuję to!”.
2021-06-24 08:57:21
miniaturka

PSP: 800 interwencji związanych z usuwaniem skutków zjawisk atmosferycznych

Ostatniej doby strażacy interweniowali 800 razy w związku z usuwaniem skutków zjawisk atmosferycznych – poinformował w czwartek rano PAP rzecznik prasowy PSP bryg. Krzysztof Batorski. Najwięcej interwencji zanotowano na Mazowszu.
2021-06-24 09:16:43
miniaturka

Od dziś zmiana zasad kwarantanny dla powracających do Polski

Od czwartku zmieniają się zasady 10-dniowej kwarantanny dla przyjeżdżających do Polski spoza strefy Schengen. Z kwarantanny zwolni ujemny wynik testu wykonanego po 7 dniach od przekroczenia granicy – poinformował wiceszef MZ Waldemar Kraska. Kwarantanna nie dotyczy też osób zaszczepionych.
2021-06-24 09:53:48
miniaturka

Polityka czy troska o zbawienie? Dlaczego biskupi USA dyskutują o Eucharystii?

„Ci, którzy sugerują, że chodzi tu o «politykę» są albo niedoinformowani, albo celowo wprowadzają Kościół i łatwowierną część mediów w błąd” – pisze George Weigel, odnosząc się do prac amerykańskiego episkopatu nad dokumentem na temat Eucharystii. Dlaczego tamtejszy Kościół go potrzebuje?
2021-06-24 10:17:00
miniaturka

Rzeczniczka Białego Domu o wierze Bidena: To jego sprawa prywatna

Rzeczniczka prasowa Białego Domu Jen Psaki odniosła się 21 czerwca do sprawy przyjmowania Komunii św. przez prezydenta i do jego poglądów nt. aborcji. Podobnie jak on sam to wyraził po zapowiedzi biskupów, że przygotują dokument nt. Eucharystii, podkreśliła, że „wiara (prezydenta) jest jego sprawą prywatną”.
2021-06-24 10:25:39
miniaturka

Polityka antynikotynowa, czyli czy papierosy będą droższe?

W pułapkę nikotynizmu wpada się w wieku młodzieńczym, a 60 proc. nastolatków w Polsce ma inicjację tytoniową za sobą. Wiele badań wskazuje, że im wyższa cena wyrobów tytoniowych, tym mniej ich użytkowników w każdym wieku. Czy w Polsce jest przestrzeń na podwyższanie cen wyrobów zawierających tytoń? Czy należy wprowadzać programy redukcji szkód w oparciu o produkty bezdymne?