Strona główna
opoka.org.pl
2018-10-12 13:43
ek / KAI

Kiedy kanonizacja ks. Popiełuszki? - konferencja prasowa

Katolicka Agencja Informacyjna, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Wydawnictwo "Znak" zapraszają na konferencję prasową pt. "Ostatnie godziny życia księdza Popiełuszki. Bohaterstwo i męczeństwo. Kiedy kanonizacja?"

Autor/źródło: commons.wikimedia.org/Domena Publiczna

Konferencja odbędzie się w środę 17 października w Centrum Medialnym KAI w Warszawie.

Uprowadzenie i brutalne zamordowanie ks. Jerzego Popiełuszki wstrząsnęły Polską. Niewyjaśniona zbrodnia nadal budzi wiele wątpliwości. Milena Kindziuk, autorka książki "Jerzy Popiełuszko. Biografia" opublikowanej przez "Znak", z dokładnością dziennikarza śledczego rekonstruuje życie, mechanizmy represji i prześladowań oraz okoliczności jego śmierci. Dociera do świadków, przeprowadza wiele rozmów, zdobywa zdjęcia, dokumenty, ustala fakty, aby jak najdokładniej wyjaśnić przebieg zdarzeń. Czy w tej sprawie powiedziano już wszystko?

W konferencji udział wezmą: dr Milena Kindziuk (UKSW), autorka nowo wydanej książki "Jerzy Popiełuszko. Biografia", ks. prof. Józef Naumowicz (UKSW) - notariusz procesu kanonizacyjnego bł. ks. Popiełuszki, dr Rafał Łatka (Biuro Badań Historycznych IPN) i ks. prof. Stanisław Dziekoński - rektor UKSW. Spotkanie prowadzi Krzysztof Tomasik, szef działu zagranicznego KAI.

Początek spotkania w środę 17 października o godz. 11.00 w Centrum Medialnym KAI, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 9 w Warszawie.

Akredytacje można zgłaszać do 17 października do godz. 10.00 na adres: sekretariat@ekai.pl 

dm / Warszawa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-10-12 12:17:48
miniaturka

Kard. Chavez: abp Romero wzorem również dla niewierzących

Kard. Gregorio Rosa Chavez, biskup pomocniczy w El Salvador, pokłada wielkie nadzieje w kanonizacji arcybiskupa Oskara Romero.
2018-10-12 12:39:12
miniaturka

Kraków: Odpowiedź na wezwanie Papieża Franciszka

Archidiecezja Krakowska zaprasza do uczestnictwa w obchodach 2. Światowego Dnia Ubogich, które odbędą się od 11 do 18 listopada 2018.
2018-10-12 13:26:20
miniaturka

Poznań: XVII Ekumeniczne Święto Biblii

Poznańska Grupa Ekumeniczna zaprasza na XVII Ekumeniczne Święto Biblii w dniach 20-25 października. Hasłem tegorocznego święta są słowa zaczerpnięte z Apokalipsy: Ja temu, który pragnie, dam pić darmo ze źródła wody życia (Ap 21,6).
2018-10-12 14:18:42
miniaturka

Franciszek u św. Marty: uwaga na „inteligentne demony”

Do szczególnej baczności przed „inteligentnymi demonami”, zwodzącymi powabami światowości wezwał papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.
2018-10-12 14:31:51
miniaturka
play

XVIII Dzień Papieski - „Promieniowanie Ojcostwa”

Kolejny, osiemnasty już Dzień Papieski w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie będziemy przeżywać w niedzielę 14 października pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Centralne obchody będą miały miejsce w Warszawie.
2018-10-12 15:04:28
miniaturka

Abp Ryś: mamy skarb, a staliśmy się antyświadectwem

W rozmowie z Radiem Watykańskim, abp Grzegorz Ryś, delegat Episkopatu Polski na Synod Biskupów o młodzieży, podzielił się myślami na temat znaczenia młodych w Kościele oraz konieczności dawania wiarygodnego świadectwa.