Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-06-15 13:09
S. Zielińska / KAI

Katowice: polscy księża posłani do pracy we Francji, Anglii i Kazachstanie

Z metropolitą katowickim spotkali się księża, którzy po wakacjach rozpoczną posługę poza granicami kraju. Trzech z nich pojedzie do Francji, trzech do Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, jeden do Kazachstanu.

Autor/źródło: Magdalena Lubecka - fotolubecki.pl, licencja: CC BY

- Życzymy księżom, aby szli i owoc przynosili. Mają misję do spełnienia i życzymy, aby misja była owocna – powiedział abp Wiktor Skworc kapłanom, którzy dzisiaj odebrali dekrety posyłające do pracy misyjnej poza granice kraju. 

- Posyłamy księży w trzy przestrzenie działalności Kościoła. Jest nią przestrzeń misyjna, to Kazachstan (…). Jest też duszpasterstwo Polonii. Księża są posłani do tych miejsc, gdzie prowadzi się duszpasterstwo Polonii na wyspach brytyjskich – mówił abp Skworc.

Trzecią przestrzenią duszpasterską jest posłanie do posługi we Francji. – Pamiętamy o wielkiej historii tego Kościoła (…). Dzisiaj i on potrzebuje wsparcia. Na prośbę biskupa z Viviers trzech księży zgłosiło się i wyraziło swoją gotowość i aby tam posługiwać.

Arcybiskup Wiktor posyłając kapłanów zapewnił także, że „Kościół katowicki, który posyła, nie zapomina o tych, których posyła”. – Będziemy modlić się i wspierać – zapewnił metropolita katowicki. – Pamiętajcie, że do domu rodzinnego, a jest nim archidiecezja katowicka, zawsze wrócić możecie – dodał na koniec.

Od września siedmiu kapłanów pojedzie do pracy poza granice Polski. Trzech uda się do Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, trzech będzie posługiwało w diecezji Viviers we Francji, jeden kapłan pojedzie do Kazachstanu.

ks.sk / Katowice


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: misje, abp Wiktor Skworc, księża, archidiecezja katowicka, posłanie, duszpasterstwo Polonii