Strona główna
opoka.org.pl
2019-09-09 14:27
AC / Archidiecezjalny Serwis Informacyjny

Katowice: Pierwsza rocznica śmierci i pogrzebu abp. Szczepana Wesołego

28 sierpnia br. minęła pierwsza rocznica śmierci wielkiego Ślązaka, pasterza Polonii, honorowego obywatela Katowic – arcybiskupa Szczepana Wesołego.

Autor/źródło: Pixabay, GoranH, licencja: CC0

Abp Wesoły został pochowany 10 września ub. r. w kościele świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach. W rocznicę jego pogrzebu, we wtorek, 10 września br. o godz. 12.00 w tej świątyni pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca zostanie odprawiona Msza święta z udziałem duszpasterzy i wiernych, reprezentujących struktury Polskiej Misji Katolickiej w Anglii, Niemczech i Francji. Będzie też obecny bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, który wygłosi homilię.

Po Mszy świętej nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej dedykowanej śp. arcybiskupowi Szczepanowi Wesołemu, którą ufundowali duszpasterze i wierni Polskiej Misji Katolickiej w dowód uznania i wdzięczności za wszystko co dla Polaków za granicą czynił przez dziesięciolecia arcybiskup Szczepan.

Oprawę muzyczną uroczystości przygotowuje Camerata Silesia.

źródło: Archidiecezjalny Serwis Informacyjny

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-09-09 12:31:40
miniaturka

Mężczyźni św. Józefa we Wrocławiu zapraszają panów na kolejny wyjazd 24h dla Pana

Mężczyźni św. Józefa we Wrocławiu zapraszają panów na kolejny wyjazd z cyklu "24h dla Pana", który odbędzie się 4-5 października 2019. Tym razem spotykanie odbędzie się w Polanicy-Zdroju w Klasztorze Chrystusa Króla – Centrum Rekolekcyjnym Ojców Sercanów.
2019-09-09 13:03:39
miniaturka

Polska maryjność wizją Polski jutra - katecheza z Janem Pawłem II

„Program duszpasterzowania w Polsce i w świecie współczesnym. Polska maryjność wizją Polski jutra i przyszłego Kościoła" to temat kolejnego Wieczoru z Janem Pawłem II, który odbył się na Jasnej Górze.
2019-09-09 13:52:45
miniaturka

Bp Dec: Mama to osoba, która słowu kocham nadaje najpełniejszą treść

Mama to nasza najbliższa osoba, która słowu kocham nadaje tu na ziemi nadaje najpełniejszą treść - powiedział bp Ignacy Dec.
2019-09-09 14:50:39
miniaturka

W środę prezentacja pierwszej książki kard. Krajewskiego „Zapach Boga”

Nakładem Wydawnictwa ZNAK z Krakowa ukazała się pierwsza książka kard. Konrada Krajewskiego zatytułowana „Zapach Boga”. To zbiór wypowiedzi papieskiego jałmużnika, fragmenty jego kazań, przemówień, nielicznych wywiadów.
2019-09-09 14:58:13
miniaturka

Wszyscy w Kościele jesteśmy odpowiedzialni za ochronę dzieci i młodzieży

O powstaniu i zadaniach Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży oraz odpowiedzialności wszystkich w Kościele za ochronę dzieci i młodzieży rozmawiali w niedzielnym programie TVP "Między Ziemią a Niebem" (8.09.2019) red. Paulina Guzik wraz z gośćmi: Małgorzatą Terlikowską, Jackiem Weiglem i ks. Piotrem Studnickim.
2019-09-09 15:38:14
miniaturka

Pielgrzymka z Lichenia do Bieniszewa

Ponad 200 pielgrzymów z Lichenia udało się w niedzielę, 8 września, na pielgrzymkę do Bieniszewa w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.