Strona główna
opoka.org.pl
2019-06-19 13:53
AC / ks. sk / KAI

Katowice: parafie użyczą pomieszczeń szkołom

Metropolita katowicki wystosował do księży proboszczów i administratorów parafii pismo z prośbą o użyczenie – w razie potrzeby – pomieszczeń w parafialnych domach katechetycznych.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

– Na wniosek dyrektora szkoły lub organu założycielskiego należy użyczyć na cele szkolne pomieszczeń w parafialnym domu katechetycznym – czytamy w liście Metropolity Katowickiego.

Powyższa prośba została wystosowana do proboszczów i administratorów parafii archidiecezji w związku z możliwością wystąpienia problemów lokalowych w szkołach w perspektywie zbliżającego się nowego roku szkolnego.

Abp Skworc przypomniał również, że użyczenie pomieszczeń wymaga sporządzenia stosownej umowy pomiędzy szkołą a parafią.

Zbliżający się rok szkolny i katechetyczny wiąże się z większą ilością młodzieży, która rozpocznie naukę na kolejnym szczeblu edukacji. Kościół katowicki pragnie wyjść naprzeciw potrzebom szkół i w miarę potrzeb jest gotowy na użyczenie pomieszczeń w parafialnych domach katechetycznych.

ks. sk / Katowice

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-06-19 12:07:06
miniaturka

Ebola w RD Konga staje się międzynarodowym zagrożeniem

Epidemia eboli wyszła poza granice Demokratycznej Republiki Konga.
2019-06-19 12:50:28
miniaturka

CBOS: lekki wzrost pozytywnych opinii Polaków o Kościele

Po ubiegłomiesięcznym pogorszeniu opinii, w czerwcu CBOS odnotował lekką poprawę pozytywnych ocen Polaków o Kościele katolickim.
2019-06-19 13:10:01
miniaturka

Do Caritas trafił nowy sprzęt

Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego Caritas Diecezji Siedleckiej wzbogaciły się o 10 nowych łóżek rehabilitacyjnych i 3 koncentratory tlenu.
2019-06-19 14:09:53
miniaturka

Kolejne książeczki z serii Skuteczni Święci Edycji Świętego Pawła

Tym razem śś. Hildegardę ,Gerarda Majella, Izydora Oracza, Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Maksymiliana Kolbe przybliża nam rozpoznawalna przez czytelników seria Skuteczni Święci wydawana przez Edycję Świętego Pawła w Częstochowie.
2019-06-19 14:18:51
miniaturka

Pierwszy Międzynarodowy Licheński Festiwal Muzyki Organowej

Koncertem profesora Chorosińskiego 30 czerwca o godzinie 14.30 zainaugurowany zostanie Pierwszy Międzynarodowy Licheński Festiwal Muzyki Organowej. Koncerty odbywać się będą co tydzień – w niedziele o godzinie 14.30.
2019-06-19 15:11:34
miniaturka

Rzecznik Episkopatu: akcja #Procesja to zachęta do udziału w Bożym Ciele

Akcja internautów #Procesja, to zachęta do udziału w uroczystościach Bożego Ciała. Media społecznościowe mogą pomóc w dotarciu z ewangelicznym przesłaniem do milionów osób – podkreśla ks. Paweł Rytel-Andrianik.