Strona główna
opoka.org.pl
2017-11-23 14:11
S. Zielińska / Caritas Polska, PKWP

Katowice: Oratorium Prześladowanych za Wiarę "Z powodu Mojego Imienia"

Już 24 listopada w Katowickim Spodku wybrzmi oratorium Piotra Rubika „Z powodu Mojego Imienia” z tekstami Zbigniewa Książka. Koncert wpisuje się w cykl "Polska dla Świata - Solidarni z ofiarami wojny".

Autor/źródło: pkwp.pl

Oratorium Prześladowanych za Wiarę „Z powodu Mojego Imienia” jest wspólnym dziełem Piotra Rubika (muzyka) i Zbigniewa Książka (libretto) na solistów, chór i orkiestrę symfoniczną, poświęconym współczesnym męczennikom za wiarę.

Utwór został napisany na zamówienie polskiej sekcji światowej organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie na podstawie  przemówień i kazań księdza Jerzego Popiełuszki, który w roku 1984 poniósł męczeńską śmierć z rąk funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa.

W ramach projektu „Polska dla świata” odbywa się trasa koncertowa, podczas której na wielu scenach polskich miast oratorium to będzie prezentowane.

Koncert w Katowicach odbędzie się 24 listopada 2017 o godz. 20:00 

Miejsce: Hala Spodek, Aleja Korfantego 35, 40-005 Katowice


Wsparcie projektu to pomoc 1500 syryjskim dzieciom z Hims, które czekają na konkretny gest. Każdy z nas poprzez uczestnictwo w koncercie może stać się źródłem nadziei, że ich los może ulec poprawie i będą mogły kontynuować edukację.

Aby włączyć się w program wystarczy wybrać jedną z form pomocy: SMS o treści SYRIA pod numer 72052 (koszt: 2,46 zł + VAT), przelew na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem SYRIA lub zakup charytatywnej cegiełki-biletu na koncerty w ramach trasy Piotra Rubika. 

Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronach:

www.polskadlaswiata.pl 

www.facebook.com/pg/polskadlaswiata 

www.twitter.com/pds_polska


Poprzez program „Polska dla świata” uwrażliwiamy społeczeństwo na biedę i trudną sytuację osób zmagających się z ciężarem wojny. Szczególnie chcemy pochylić się nad naszymi Braćmi i Siostrami z Bliskiego Wschodu.

Organizatorami akcji są Caritas Polska oraz Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wraz z firmą ATMA jako producentem wykonawczym.

Patronat honorowy objęła Prezes Rady Ministrów Beata Szydło oraz Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Stanisław Gądecki.

Źródło: Caritas Polska, pkwp.org

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-11-23 12:53:09
miniaturka

Kraków: "Serce Paczki" – cykl Mszy św. i spotkań dla lubiących ludzi

Co tydzień w niedzielę, aż do Świąt Bożego Narodzenia, środowisko tworzące Szlachetną Paczkę zaprasza na Msze św. i spotkania, podczas których zostaną zaprezentowane związane z tą akcją wartości pod hasłem „Lubię ludzi”.
2017-11-23 13:19:45
miniaturka
play

Moc błogosławieństwa. Jeśli to zrobisz, będą dziać się cuda

Co zrobić, by odkryć błogosławieństwo w naszym życiu? Na to pytanie odpowiada Mira Kępka, autorka książki pt: "Błogosławiąca komunikacja, błogosławiące rodzicielstwo".
2017-11-23 13:48:58
miniaturka
play

Amerykanie świętują dziś Dzień Dziękczynienia. Abp Gądecki złożył życzenia

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, za pośrednictwem serwisu YouTube, złożył Amerykanom w imieniu Kościoła w Polsce życzenia z okazji przypadającego dziś Dnia Dziękczynienia.
2017-11-23 14:36:59
miniaturka

Zakroczym: 70 lat chóru "Gregorianie"

Zakroczymski chór działający przy kapucyńskim klasztorze obchodził swój jubileusz.
2017-11-23 15:09:29
miniaturka

Dla studentów, przedsiębiorców, rolników - rekolekcje adwentowe 2017

Rekolekcje dla dzieci, studentów, przedsiębiorców i rolników, nocne czuwania, Adwentowe Dni Skupienia oraz rekolekcje internetowe złożą się na tegoroczne przeżywanie adwentu w całej Polsce.
2017-11-23 15:43:23
miniaturka

Papież: kolonizacja ideologiczna narzuca swój system wychowawczy

Pozbawianie wolności, wymazywanie pamięci i indoktrynacja młodzieży, to trzy wyznaczniki kulturowej i ideologicznej kolonizacji naszych czasów, na które wskazał Franciszek podczas Mszy w Domu św. Marty.