Strona główna
opoka.org.pl
2019-11-06 12:59
AC / Agnieszka Skrzypczyk-Plaza /KAI

Katowice: modlitwa o pokój w Syrii

O wspólną modlitwę w intencji zakończenia wojny w Syrii zaapelowało Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. O akcji, której celem jest pokój na Bliskim Wschodzie mówił w Katowicach ks. Halemba, jeden z organizatorów inicjatywy "Różaniec pokoju".

Autor/źródło: Ks. Robert Capała, licencja: CC BY

- Módlmy się o zakończenie przemocy w Syrii. Prośmy Boga o przebaczenie, pojednanie i oczyszczenie pamięci - apeluje ks. Halemba. Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” wzywa, by nie pozostawać obojętnym wobec tego, co od wielu lat dzieje się na Bliskim Wschodzie.

- Sytuacja w Syrii nie tylko nie poprawia się, wręcz przeciwnie. Osiem lat bratobójczych bitew zaowocowało ogromnymi zniszczeniami.Ludzie oczekiwali, że z końcem wojny będą mieli lepsze życie, ale końca nie widać. Zamiast tego wojna nadal się toczy na niektórych obszarach kraju, a sytuacja gospodarcza stale się pogarsza. Zmagając się z trudną rzeczywistością Syryjczycy tracą nadzieję - tłumaczy ks. Andrzej Halemba.

W wyniku działań zbrojnych w Syrii życie straciło już prawie 2000 chrześcijan, a około 700 zostało porwanych. Wielu z nich nie wróciło do domu.

Ks. Andrzej Halemba z papieskiego stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” apeluje, by dołączyć do akcji "Różaniec pokoju" i modlić się o pokój w solidarności z chrześcijanami w Syrii. - Syria potrzebuje naszej pomocy, i to nie tylko finansowej, ale przede wszystkim duchowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich chrześcijan do modlitwy o pokój w Syrii. Syria to kraj, w którym toczy się wojna. I tylko modlitwa, szczera modlitwa, będzie dla nich pomocna. Chrześcijanie w Syrii, którzy cierpią, oczekują naszej pomocy – podkreśla.

Do modlitwy można dołączyć się w dowolnym momencie. Jest możliwość, by zadeklarować modlitwę w różnym wymiarze. Rejestracja odbywa się poprzez stronę www.rosaryforpeace.org.

Agnieszka Skrzypczyk-Plaza / Katowice

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-11-06 11:22:26
miniaturka

IV Festiwal Filmów Festiwal Chrześcijańskich Arka

W cztery weekendy listopada w 8 miastach w Polsce: Głuszycy, Krakowie , Lublinie, Łomży, Nowym Sączu, Rzeszowie, Siedlcach, Warszawie organizatorzy zaprezentują najważniejsze premiery kina chrześcijańskiego.
2019-11-06 11:39:55
miniaturka

Trybunał Konstytucyjny zwleka z potwierdzeniem ochrony życia

Poselski wniosek w sprawie orzeczenia niezgodności z Konstytucją przepisu znoszącego kary za aborcję eugeniczną wciąż nie został rozpatrzony przez Trybunał Konstytucyjny. Sędziowie prawdopodobnie nie pochylą się nad nim w czasie kończącej się kadencji.
2019-11-06 12:22:33
miniaturka

Od 61 lat na Jasnej Górze trwa codzienna modlitwa za papieża! To swoisty fenomen!

Już 61 lat na Jasnej Górze trwa nieprzerwana codzienna modlitwa w intencji sprawującego swój urząd apostolski papieża. To swoisty fenomen, bo nie ma drugiego takiego miejsca na świecie, gdzie każdego dnia sprawowana jest specjalna Msza św. za Następcę św. Piotra.
2019-11-06 13:28:28
miniaturka

"15 sierpnia / Across her body" na Festiwalu Filmów Chrześcijańskich ARKA 2019

Dobre Miejsce po raz kolejny ma okazję być częścią Festiwalu Filmów Chrześcijańskich Arka. Zapraszamy na premierowy pokaz filmu: 15 sierpnia / Across her body.
2019-11-06 13:38:16
miniaturka

Wydziergane sercem!

Lubisz robótki ręczne? Dziś możesz swoim talentem podzielić się z osobami potrzebującymi. Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej zaprasza do włączenia się w akcję „Wydziergane sercem”.
2019-11-06 14:04:06
miniaturka
play

KUL - inauguracja drugiej edycji studiów dla skazanych

8 listopada o godz. 10.00 w Areszcie Śledczym w Lublinie przy ul. Południowej 5 odbędzie się inauguracja roku akademickiego dla studentów kierunku nauki o rodzinie (specjalność: asystent osoby niesamodzielnej) prowadzonego dla osadzonych.