Strona główna
opoka.org.pl
2018-11-13 17:57
S. Zielińska / ks. Roman Buchta

Katowice: Europejskie Spotkanie Młodych – PILGRIM

"Aby ziemia znowu mogła oddychać" - to hasło przewodnie Europejskiego Spotkania Młodych – PILGRIM, które odbędzie się w Katowicach przed Szczytem Klimatycznym ONZ COP 24.

W związku ze zbliżającym się Szczytem Klimatycznym ONZ COP 24 w Katowicach Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, organizują we współpracy z Międzynarodową Siecią Pedagogiczną PILGRIM w dniach 23-25 listopada Europejskie Spotkanie Młodych – PILGRIM.

Celem organizatorów jest promowanie nauczania Kościoła na temat szacunku i ochrony dla dzieła stworzenia, zawartego w encyklice papieża Franciszka Laudato si’.

W spotkaniu uczestniczyć będzie młodzież szkół ponadpodstawowych oraz studenci z Austrii, Czech, Słowacji, Ukrainy, Węgier, Rumunii i Polski. W programie przewidziano warsztaty ekologiczne oraz spotkania z osobami odpowiedzialnymi za organizację Szczytu Klimatycznego COP 24. Na ręce prezydenta Katowic, dra Marcina Krupy uczestnicy reprezentujący szkoły, uczelnie oraz inne podmioty odpowiedzialne za kształcenie młodzieży, przekażą Manifest proekologiczny wyrażający poparcie dla działań mających na celu ochronę klimatu. Szczególnym przeżyciem duchowym będzie Msza św. w Kopali Guido, której przewodniczył będzie ks. biskup Marek Szkudło z Katowic. 

Honorowy patronat nad całością sprawuje Wielki Kanclerz Wydziału Teologicznego UŚ abp dr Wiktor Skworc Metropolita Katowicki.

Organizatorzy żywią nadzieję, że katowickie wydarzenie pomoże odkryć młodym ludziom, że węgiel i przemysł, to nie tylko zagrożenia dla klimatu, ale także szczególnie ceniony na Śląsku etos pracy, poszanowanie dla wartości oraz spotkanie tradycji i współczesności we wspólnej trosce o los ziemi.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-11-13 15:27:05
miniaturka

Głosuj na wielbłąda! I wygraj korony!

Już po raz szósty mieszkańcy miejscowości, w których odbędzie się Orszak Trzech Króli będą mogli wygrać wielbłąda. Wielbłąd jest tylko jeden, ale zasady konkursu nie przewidują przegranych. Zachęcamy do udziału w głosowaniu.
2018-11-13 15:43:30
miniaturka

Rekolekcje biskupów ze św. Franciszkiem z Asyżu

„Przed ukrzyżowanym Panem ze św. Franciszkiem z Asyżu: (…) Rozjaśnij ciemności mego serca (…) abym wypełniał Twoje święte i prawdziwe posłannictwo” – to tytuł rekolekcji biskupów, które odbędą się na Jasnej Górze.
2018-11-13 15:59:56
miniaturka

Caritas: Po duchową strawę do teatru

Poza ubóstwem materialnym istnieje na świecie, również w naszej diecezji, ubóstwo duchowe. O ciekawej inicjatywie mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.
2018-11-13 18:44:45
miniaturka

Kraków: na Małym Rynku stanął Namiot Spotkań

Od środy 14 listopada w Krakowie działać będzie Namiot Spotkań – miejsce obchodów 2. Światowego Dnia Ubogich. W namiocie odbywać się będą warsztaty, konsultacje i koncerty.
2018-11-13 18:59:23
miniaturka

Ogłoszono program 16. Festiwalu Misteria Paschalia

Dzieła włoskich mistrzów muzyki zabrzmią w krakowskich kościołach św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Świętego Krzyża oraz we wnętrzach Centrum Kongresowego ICE Kraków podczas 16. Edycji Festiwalu Misteria Paschalia.
2018-11-14 08:10:13
miniaturka

Obywatele Konga siłą wydaleni z Angoli

Angola w brutalny sposób wydaliła ze swojego terytorium obywateli Demokratycznej Republiki Konga. Biskupi apelują o pomoc i szukanie rozwiązań tej trudnej sytuacji.