Strona główna
opoka.org.pl
2021-05-04 10:20
MG

Katolicy muszą być gotowi do boju – mówi siostra Byrne, lekarz i pułkownik armii USA

Katolicy muszą być „gotowi do walki” w obronie rodziny, życia i swojej wiary, powiedziała siostra Deirdre Byrne, POSC, na międzynarodowej konferencji pro-life 30 kwietnia. Duchowa bitwa toczy się przed naszymi oczami – trzeba się opowiedzieć po jednej ze stron.

Autor/źródło: Lisa Bourne/Heartbeat International

S. Byrne, członkini zgromadzenia Małych Pracowników Najświętszych Serc Jezusa i Maryi, jest lekarzem i emerytowanym pułkownikiem armii amerykańskiej. Służy jako przełożona swojej wspólnoty i pracuje w klinice medycznej w stolicy USA, Waszyngtonie.  

„Musimy być przygotowani, gotowi do boju” jako „żołnierze Chrystusa w tym mrocznym czasie, gdzie każdego dnia sprawy wydają się być coraz bardziej wymierzone w rodzinę i wiarę”, powiedziała na 50. dorocznej konferencji grupy pro-life Heartbeat International. Konferencja miała charakter hybrydowy – część uczestników obecna była fizycznie na Sali, część uczestniczyła w niej online.

Heartbeat International jest stowarzyszeniem ośrodków pro-life, klinik medycznych, domów położniczych i agencji adopcyjnych non-profit. Jest prawdopodobnie największą organizacją zrzeszającą ośrodki pro-life na świecie. Podczas corocznej konferencji organizowane są szkolenia dla pracowników, członków zarządu i wolontariuszy w klinikach położniczych i innych służbach pro-life, a także dla pracowników służby zdrowia i pracowników socjalnych.

Byrne otwarcie mówiła o swoich przekonaniach - w sierpniu 2020 roku przemawiała na Republikańskiej Konwencji Narodowej, popierając prezydenta Trumpa w kwestii obrony życia.

Przemawiając w zeszły piątek podkreśliła, że „bitwa”, przed którą stoją katolicy, nie jest walką pomiędzy stronami politycznymi. „Ten bój, który jest przed nami, nie jest bitwą między Republikanami a Demokratami, konserwatystami i liberałami, lewicą przeciw prawicy. To jest bitwa pomiędzy realnie istniejącym diabłem a naszym Panem”.

Byrne stwierdziła, że katolicy muszą „walczyć z miłością”, modląc się nieustannie za wybieranych przedstawicieli władzy.  „Musimy modlić się za prezydenta, musimy modlić się za [marszałek] Nancy Pelosi, musimy modlić się za tych wszystkich ludzi i polityków, którzy chcą uczynić pigułkę aborcyjną dostępną bez recepty, aby ludzie mogli ją kupować jak gumę do żucia czy środki przeciwbólowe”. Odniosła się w ten sposób do decyzji administracji prezydenta Bidena, która zawiesiła ostatnio przepisy dotyczące pigułki aborcyjnej na czas pandemii, pozwalając na jej przepisywanie i wydawanie na odległość, bez wizyty w przychodni. „Musimy się modlić za tych ludzi, ponieważ ich dusza jest w stanie śmiertelnego zagrożenia” - powiedziała o proaborcyjnych urzędnikach.

Część pracy Byrne w klinice medycznej w Waszyngtonie polega na próbach odwrócenia skutków działania pigułki aborcyjnej. Aborcja chemiczna jest procesem dwuetapowym; pierwsza pigułka (mifepristone) blokuje hormon progesteron, odcinając dopływ substancji odżywczych do nienarodzonego dziecka, a druga (misoprostol) powoduje skurcze i obfite krwawienie prowadzące do wydalenie martwego dziecka z macicy.

Terapia polegająca na odwróceniu działania tabletki aborcyjnej może udać się ze zmiennym powodzeniem po zażyciu pierwszej tabletki. S. Byrne powiedziała w piątek, że jej wysiłki przynoszą niezwykłe efekty, tak że około 60% kobiet, które starają się odwrócić skutki pierwszego leku, jest w stanie kontynuować ciążę.

Jak stwierdziła s. Byrne, podczas służby w wojsku i jako misjonarka wielokrotnie stykała się z obrażeniami i śmiercią w następstwie konfliktów i klęsk żywiołowych. Powiedziała, że to „straszne widzieć jak ludzie traktują się w sposób nieludzki” w miejscach, gdzie toczą się konflikty. Najbardziej „nieludzkim aktem” jest jednak aborcja. Siostra podkreśliła, że to, co jest szczególnym złem, to, że ludzie w ogóle już go nie dostrzegają, nie myślą o tym, bo stało się ono „czymś naturalnym”.

Podsumowując, s. Byrne podkreśliła, że katolicy muszą się opowiedzieć po którejś ze stron w tej duchowej bitwie. Nadzieją napawa świadomość, że ostatecznie „władza należy do Boga, który jest o wiele większy od diabła”.Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-05-04 09:54:33
miniaturka

Na szczepienie mogą zapisywać się osoby pełnoletnie, które wyraziły chęć zaszczepienia

Na szczepienie przeciw COVID-19 od wtorku mogą zapisywać się wszystkie pełnoletnie osoby, pod warunkiem, że zgłosiły w I kwartale taką wolę, wypełniając formularz. Osoby, które tego nie zrobiły, dołączają do rejestracji zgodnie z harmonogramem. We wtorek przyszła kolej roczników 1988-1989.
2021-05-04 10:03:32
miniaturka

Od dziś w kościołach może być więcej wiernych – 1 osoba na 15 m kw.

Od 4 maja rząd poluzowuje niektóre antyepidemiczne obostrzenia sanitarne. Dotyczy to m.in. kościołów, gdzie zwiększona została liczba osób uczestniczących w liturgii z 1 osoby na 20 m kw. do 1 osoby na 15 m kw. Inne poluzowania dotyczą głównie nauki w szkole, branży handlowej i imprez okolicznościowych.
2021-05-04 10:30:05
miniaturka

Japonia: baza wojskowa ma powstać na terenie cmentarza wojennego. Biskupi protestują

Katoliccy biskupi Japonii zaapelowali do rządu swego kraju o wstrzymanie budowy nowej bazy wojsk USA na wyspie Okinawa. Według portalu „Vatican News” baza ma zostać wybudowana na obszarze, na którym przed 76 laty pochowane zostały liczne ofiary bitwy o Okinawę w czasie drugiej wojny światowej.
2021-05-04 11:03:11
miniaturka

Grupa Enea dla zrównoważonego rozwoju

Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi to symboliczna data przypominająca o tym, że należy zachować równowagę pomiędzy gospodarczymi, społecznymi i środowiskowymi potrzebami obecnych oraz przyszłych pokoleń.
2021-05-04 11:05:53
miniaturka

Francja: film o św. Joannie d’Arc wycofany, bo lektorką jest konserwatywna dziennikarka

Film dokumentalny miał zostać wyemitowany 8 maja z okazji uroczystości, upamiętniających wyzwolenie Orleanu przez św. Joannę. Regionalna stacja telewizji publicznej wstrzymała jednak emisję, ponieważ jako lektorka w filmie wystąpiła konserwatywna dziennikarka.
2021-05-04 13:00:25
miniaturka

Marginalizacja i fałszowanie – jak Zachód przekazuje historię chrześcijaństwa?

Kościół jest na Zachodzie czymś, co trzeba nieustannie atakować, z czego trzeba kpić, czego historię należy fałszować w taki sposób, aby pasowała ona do dominującej narracji, która głosi m. in., że najwybitniejszym filozofem w dziejach Europy, a może i świata był Karol Marks – powiedział prof. Wojciech Roszkowski.