Strona główna
opoka.org.pl
2021-08-23 09:41
MG / CNA

Kardynał Raymond Leo Burke odłączony od respiratora

Kardynał Raymond Leo Burke został odłączony od respiratora i przeniesiony z oddziału intensywnej terapii do sali szpitalnej, nadal jednak zmaga się z COVID-19.

Autor/źródło: www.cardinalburke.com

Zgodnie z najnowszymi informacjami na temat stanu zdrowia z 21 sierpnia, kard. Burke był w stanie rozmawiać przez telefon ze swoją siostrą w sobotę rano i „wyraził głęboką wdzięczność za wiele modlitw ofiarowanych w jego imieniu”, podało Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe.


Na Twitterze pojawiła się informacja:

    Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Rodzina kardynała Burke'a z radością ogłasza, że Jego Eminencja został odłączony od respiratora i opuści dziś oddział intensywnej terapii, aby powrócić do swojego pokoju szpitalnego.

    - Kardynał Burke (@cardinalrlburke) 21 sierpnia 2021 r.


Sanktuarium, znajdujące się w La Crosse w Wisconsin, rodzinnym stanie kardynała, informowało o stanie zdrowia 73-letniego kardynała po tym, jak 14 sierpnia został przyjęty do szpitala i podłączony do respiratora z powodu komplikacji związanych z COVID-19.

Rodzina kard. Burke prosi, abyśmy kontynuowali modlitwy o jego pełny i szybki powrót do zdrowia, i jest wdzięczna Bogu za wyjątkową opiekę medyczną, jaką kardynał otrzymał od oddanych lekarzy i pielęgniarek, którzy nadal mu pomagają" - napisał 21 sierpnia dyrektor sanktuarium o. Paul N. Check. „Sanktuarium i własna strona kardynała będą informować o postępach, zgodnie z wolą jego rodziny” - dodał.

Kard. otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19 10 sierpnia. Tydzień później sanktuarium poinformowało, że kardynał jest w „poważnym, ale stabilnym stanie” i że następne kilka dni będzie krytycznych. Sanktuarium prosi o nieustanne modlitwy za kardynała Burke i jego rodzinę, szczególnie poprzez odmawianie różańca i uczestnictwo we mszy świętej.Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-08-22 17:14:44
miniaturka

Sekretarz generalny ONZ: wolność religijna na świecie jest atakowana

„Jesteśmy dziś świadkami wzrostu na świecie nagonki i braku tolerancji, posuniętych aż do przemocy fizycznej i ataków na osoby, grupy i miejsca; celem tych ataków jest wyłącznie wiara lub przekonania i symbole religijne" – napisał Antonio Guterres.
2021-08-22 23:11:41
miniaturka

Jego historia daje nadzieję. Lucas to pierwsze dziecko, które przeżyło z egzencefalią

Urodzony w 2019 roku Lucas Santa Maria z Garfield w stanie New Jersey jest uważany za pierwsze dziecko, które przeżyło z egzencefalią – rzadkim zaburzeniem, w którym mózg znajduje się poza czaszką. „Chcę, żeby wszyscy wiedzieli, że cuda się zdarzają” – mówi jego matka.
2021-08-22 23:20:14
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

To, co krytykuje Zbawiciel, to odejście od Ducha Prawa, zupełne wypaczenie tego, czemu miało ono służyć. My jednak wciąż lubimy wyjątki i samousprawiedliwienia. Wydaje nam się, że możemy zachować spokój sumienia, żyjąc jak poganie.
2021-08-23 09:51:04
miniaturka

Do Grecji wyrusza kolejna grupa polskich strażaków

Do gaszenia pożarów w Grecji wyrusza kolejna grupa polskich strażaków. Obyście jak najszybciej wykonali swoje zadanie i wszyscy powrócili zdrowi do Polski - powiedział rano w poniedziałek w czasie konferencji prasowej wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.
2021-08-23 10:02:41
miniaturka

Afganistan: o co powinniśmy się modlić

Afganistan jest drugim po Korei Północnej krajem na Światowym Indeksie Prześladowań Chrześcijan. Obecna sytuacja jest alarmująca i powinna skłaniać nas do szczególnie intensywnej modlitwy za ten kraj
2021-08-23 10:06:11
miniaturka

Zmiana płci u dziecka. Różne drogi Szkocji i Teksasu

„Okazuje się, że wykastrowanie chłopca bez wiedzy jego rodziców to dla jednych dobrodziejstwo i przejaw samospełnienia, a dla innych skrzywdzenie bezbronnego dziecka. To dwie drogi, którymi może podążyć nasza cywilizacja” – pisze Grzegorz Górny, odnosząc się do praw zmiany płci u dzieci.