Strona główna
opoka.org.pl
2019-11-21 09:32
nc / VN EN

Kardynał Bangkoku: papieska wizyta to błogosławieństwo dla narodu

Papieska podróż do Tajlandii będzie jedną dużą ewangelizacją - mówi kard. Michael Michai Kitbunchu, emerytowany arcybiskup Bangkoku.

Pośród wielu osób, które witały papieża Franciszka w Tajlandii, był m.in. kard. Michael Michai Kitbunchu, emerytowany arcybiskup Bangkoku. W wywiadzie dla Radia Watykańskiego mówi, że pierwsza papieska podróż do jego kraju, czyli wizyta św. Jana Pawła II w 1984 r., była błogosławieństwem. Od tamtego czasu minęło 36 lat. Teraz, kolejny papież, tym razem Franciszek również odwiedza Tajlandię. Kardynał mówi, że również ta podróż będzie ważnym wydarzeniem w historii Kościoła w Tajlandii, ponieważ łączy się ze wspomnieniem przybycia pierwszych misjonarzy, którzy rozpoczęli głoszenie Ewangelii w tym kraju przed 350 laty. Emerytowany arcybiskup Bangkoku wyraził także nadzieję, że papieska wizyta stworzy większe porozumienie [dosł. understanding] pomiędzy ludźmi z różnych kultur i religii.

Źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-11-20 18:33:56
miniaturka

„Przychodzimy, aby dziękować” – 25-lecie Rady Szkół Katolickich na Jasnej Górze

Ponad 500 nauczycieli i dyrektorów z terenu całej Polski przybyło na Jasną Górę do swojej Patronki – Matki Bożej Częstochowskiej, aby dziękować za przeszłość i, patrząc w przyszłość, podjąć refleksję nad swoją misją wychowania i kształcenia w wierności Bogu i Kościołowi.
2019-11-21 08:26:06
miniaturka
play

Papież w katolickim szpitalu w Bangkoku: sam Jezus doznał bólu i z nim się utożsamił

- Naszą pierwszą reakcją [na chorobę] może być bunt, a nawet chwile zamętu i rozpaczy. Jest to krzyk bólu i dobrze, że tak jest: sam Jezus tego doznał i z tym się utożsamił. Poprzez modlitwę chcemy zjednoczyć się z Jego krzykiem - powiedział Franciszek.
2019-11-21 08:40:35
miniaturka
play

Papież mówi młodym: wyjdź na zewnątrz i zrób coś, pracuj ciężko!

Wideo, wykonane smartfonem w nuncjaturze apostolskiej w Tajlandii, przekazuje młodym ludziom w Tajlandii słowa odwagi i zachęty.
2019-11-21 09:44:06
miniaturka
play

Papież do władz: Tajlandia czerpie swoje imię od „wolności”

Ta ziemia ma na imię „wolność”. Wiemy, że jest ona możliwa jedynie wówczas, gdy potrafimy czuć się współodpowiedzialnymi jedni za drugich i przezwyciężyć wszelkie formy nierówności – zauważył Papież.
2019-11-21 10:06:03
miniaturka

Bangkok żyje swym rytmem - nie widać oznak papieskiej wizyty

- Miasto jest dużo mniej oflagowane niż przy okazji wizyt innych delegacji państwowych - mówi Radiu Watykańskiemu Polak mieszkający w Tajlandii od wielu lat. Dodaje jednak: - bardzo duże zainteresowanie jest piątkową Mszą Świętą.
2019-11-21 10:53:47
miniaturka

Papież u tajskich buddystów: przyjaźń i dialog

Ojciec Święty, wspominając wzajemne spotkania kolejnych papieży oraz patriarchów Tajlandii, wyraził radość z przyjaźni i dialogu łączącego obie religie. - Te małe kroki świadczą, że kultura spotkania jest możliwa, nie tylko dla nas, ale i dla świata - zaznaczył papież.