Strona główna
opoka.org.pl
2021-05-07 15:28
mk / KAI

Kard. Zen wzywa do modlitwy i wynagrodzenia za „błogosławieństwo” par homoseksualnych

Biskup senior Hongkongu kard. Joseph Zen Ze-kiun wezwał do uczynienia z 10 maja „międzynarodowego dnia modlitwy i wynagrodzenia za wszystkie zniewagi i działania bluźniercze, popełnione przez duszpasterzy Kościoła niemieckiego, którzy zeszli z [właściwej] drogi”.

Autor/źródło: Jindřich Nosek (NoJin) /Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0)

W ogłoszonym 5 maja orędziu, do którego przystąpiło już wielu księży i świeckich, zwrócił on uwagę, że w poniedziałek 10 maja w Niemczech ma się odbyć wspomniany obrzęd, do którego przeprowadzenia zgłosiło się już „2500 księży, diakonów i innych pracowników duszpasterskich”. Pokazują oni w ten sposób „wrogość wobec Tradycji Kościoła i norm przez nią ustanowionych” – stwierdził 89-letni purpurat.

Jego zdaniem, płodnym podglebiem dla tego rodzaju inicjatyw stała się rozpoczęta w 2019 tzw. Droga Synodalna Kościoła w Niemczech. To na niej „zaczęto planować a następnie ukonkretniać idee i teorie, stojące w rażącej sprzeczności z niezmiennym i odwiecznym nauczaniem Świętego Kościoła Katolickiego, założonego przez Boskiego Zbawiciela na mocnej opoce Apostołów” – głosi oświadczenie kardynała.

Odniósł się on następnie do „szerzących się tam błędów”, wśród których wymienił „zadeklarowany zamach na kapłaństwo, zarówno przez wysiłki zmierzające do zniesienia celibatu kościelnego, jak i przez narzucanie wyświęcania kobiet, a także zapowiedziany atak na małżeństwo, celowe podważanie nierozerwalnego związku mężczyzny i kobiety oraz narzucanie i zrównanie związków sodomickich z miłością, którą nasz Pan Jezus Chrystus wyniósł do godności sakramentu”.

Autor oświadczenia przypomniał określenie schizmy z Kodeksu Prawa Kanonicznego i zaznaczył, że „niemiecka Droga Synodalna dąży z każdym dniem do przekształcenia się w krok wiodący do jednoznacznej schizmy i herezji”.

Kardynał i pozostali współautorzy tego dokumentu poprosili papieża o „podjęcie niezbędnych środków, aby położyć kres tym wnioskom płynącym z niemieckiej Drogi Synodalnej oraz, jeśli zajdzie taka konieczność, o zastosowanie odpowiednich sankcji kanonicznych wobec propagatorów tego wstrząsającego odejścia zarówno od nauczania, jak i od wspólnoty z Kluczami Piotrowymi”.

Na zakończenie swego apelu jego sygnatariusze wezwali do uczynienia z 10 maja „międzynarodowego dnia modlitwy i wynagrodzenia za wszystkie zniewagi i działania bluźniercze, popełnione przez duszpasterzy Kościoła niemieckiego, którzy zeszli z [właściwej] drogi, prosząc o odmówienie Litanii do Najświętszego Serca publicznie i prywatnie oraz – jeśli będzie możliwe – o odprawie Mszy św. «pro remissione peccatorum» [o odpuszczenie grzechów] i o komunię św. wynagradzającą”.

kg (KAI/GaudiumPress) / Hongkong

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-05-07 15:03:03
miniaturka

Pszczoły wykrywające koronawirusa? To możliwe!

Holenderskim naukowcom udało się wyszkolić pszczoły, aby w kilka sekund wykrywały Covid-19. Jak twierdzą badacze, owady można tego nauczyć, podobnie jak tresuje się psy.
2021-05-07 15:05:36
miniaturka

W Egipcie odkryto najstarszy klasztor chrześcijański na świecie

W Egipcie odkryto najstarszy klasztor chrześcijański na świecie. Badania węglowe oraz znalezione na miejscu przedmioty, takie jak monety i ceramika, a także dobrze zachowane inskrypcje ścienne wskazują na to, że monastyr pochodzi z IV wieku.
2021-05-07 15:18:09
miniaturka

Trzy domy Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości objęte zostały kwarantanną

Trzy domy Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości (w Warszawie, w Zaborowie k. Warszawy oraz w Katowicach) objęte zostały kwarantanną. Jak informuje rzecznik prasowy GIS, łącznie u 54 osób (sióstr bądź osób bezdomnych) wykryto dodatni wynik SARS-CoV-2. Są też przypadki mutacji indyjskiej.
2021-05-07 16:23:28
miniaturka

Św. Ignacy poprosiłby dzisiejszych jezuitów, by stali się bardziej katoliccy

Rok Ignacjański będzie owocny, jeśli przeżyjemy odnowę i poczujemy się bardziej skoncentrowani na Chrystusie – mówi Pascal Calu SJ. Belgijski jezuita koordynuje Rok Jubileuszowy św. Ignacego, który potrwa od 20 maja 2021 r. do 31 lipca 2022 roku.
2021-05-07 17:02:25
miniaturka

SKOK rozpoczął współpracę z brazylijską unią kredytową SICREDI

Rozpoczęła się współpraca między SKOK im. Chmielewskiego z Lublina a SICREDI Centro Sul z Parany. W spotkaniu Kasy Krajowej, SICREDI, SKOK im. Chmielewskiego oraz SICREDI Centro Sul wziął udział m.in. ambasador RP w Brazylii Jakub Skiba.
2021-05-07 20:02:39
miniaturka

Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Mikstat: Podczas Mszy św. w intencji strażaków ks. kan. Andrzej Grabański życzył im, by dobro, które niosą innym wyzwalało się i gościło w ich domach rodzinnych.