Strona główna
opoka.org.pl
2021-03-31 10:00
JR / CNA

Kard. Zen: Moje serce wypełniają ból i wzburzenie z powodu zakazu prywatnych Mszy

We wtorek kard. Joseph Zen wyraził „ból i wzburzenie” z powodu ograniczeń dotyczących prywatnych Mszy św. w Bazylice św. Piotra. Były biskup Hongkongu napisał, że gdyby mógł, poleciałby do Rzymu i klęczał przed rezydencją papieża, dopóki dekret nie zostanie wycofany.

Autor/źródło: YouTube / Church Militant

Napisał: „Ból i wzburzenie wypełniają moje serce, gdy słyszę niesamowite wieści: zakazano prywatnych Mszy w Bazylice św. Piotra?! Gdyby nie ograniczenia narzucone przez koronawirusa, poleciałbym pierwszym samolotem do Rzymu i klęczał przed drzwiami Domu św. Marty (obecnie rezydencji papieskiej), do czasu aż Ojciec Święty zarządziłby wycofanie tego zarządzenia”.

Zen przedstawił swoje uwagi na swojej stronie internetowej w liście otwartym do kardynała Roberta Saraha po tym, jak były prefekt Watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego poprosił w poniedziałek papieża Franciszka o przywrócenie odprawiania prywatnych Mszy św. przy bocznych ołtarzach w Bazylice św. Piotra.

Kard. Zen podkreślił, że w czasie pobytu w Rzymie codzienne indywidualne Msze św. wzmacniały jego wiarę. Wielokrotnie modlił się za tam za prześladowany Kościół w Chinach.

„Myślę, że były to Msze św., które w swoim życiu odprawiałem z większym zapałem i wzruszeniem, czasem ze łzami modląc się za naszych żyjących męczenników w Chinach (teraz opuszczonych, wepchniętych na łono schizmatyckiego kościoła przez „Stolicę Apostolską” – jako że dokument z roku 2020 przedstawiony został bez podpisów i poprawek Kongregacji Doktryny Wiary)” – napisał.

 „Czas już ograniczyć nadmierną władzę Sekretariatu Stanu. Precz świętokradczym dłoniom od wspólnego domu wszystkich wiernych całego świata! Niech bawią się swą światową dyplomacją wraz z ojcem kłamstwa. Niech czynią z Sekretariatu Stanu «jaskinię zbójców», ale niech pozostawią gorliwy lud wierny Bogu w spokoju!” – napisał na zakończenie listu.

Swój sprzeciw wobec nowych przepisów zakazujących prywatnych Mszy w bocznych ołtarzach Bazyliki św. Piotra wyrazili poza kard. Zenem kard. Raymond L. Burke, kard. Gerhard L. Müller, kard. Walter Brandmüller oraz kard. Robert Sarah.

Źródło: catholicnewsagency.com

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-03-30 16:25:57
miniaturka

Tyle mi o tobie naopowiadali, że cię już uważam za świętego

O skuteczności wstawiennictwa franciszkanina o. Wenantego Katarzyńca byli przekonani już jego współbracia. W tym młodszy kolega – o. Maksymilian Kolbe, który powierzył mu rozwój „Rycerza Niepokalanej”. „Spojrzyj i zajmij się nim szczerze” – pisał.
2021-03-31 09:17:28
miniaturka

W tym roku misjonarzy wspierało modlitwą 53 tys. osób!

Zakończyła się akcja duchowego wsparcia misjonarzy w Wielkim Poście, którą zorganizował portal misyjne.pl i „Misyjne Drogi”. W ósmej edycji akcji uczestnicy mieli okazję poznać misje z bliska m.in. poprzez regularne spotkania z misjonarzami.
2021-03-31 09:44:31
miniaturka

Życie życiu nierówne? Parodia praw człowieka w Nowej Zelandii

„Poronienie to nie choroba, a żałoba” – powiedziała pomysłodawczyni płatnego urlopu dla rodziców po stracie dziecka w łonie matki. Projekt został jednomyślnie przyjęty. To z jednej strony dobrze, ale warto zauważyć, że stało się to rok po tym, jak Nowa Zelandia wykluczyła aborcję z listy przestępstw podlegających karze. To jak to jest?
2021-03-31 10:17:21
miniaturka

Niezależna komisja zbada sprawę dominikanina oskarżanego o przestępstwa seksualne

Tomasz Terlikowski stanął na czele powołanej przez dominikanów komisji, która ma zbadać sprawę dominikanina o. Pawła M. Zakonnik miał się dopuszczać wykorzystywania seksualnego i przemocy fizycznej wobec członków duszpasterstwa akademickiego we Wrocławiu.
2021-03-31 10:27:34
miniaturka

Śmierć Jezusa na krzyżu to nie epizod, ale wydarzenie, które zmieniło historię ludzkości

Wielki Piątek to zaproszenie, by nadać sens i wnieść nadzieję do naszego doświadczenia krzyża. Również tego, którego doznaje dzisiaj świat w postaci pandemii koronawirusa – mówi kard. Raniero Cantalamessa, kaznodzieja domu papieskiego.
2021-03-31 10:38:43
miniaturka

Zielona energia od Enei dla Krakowa

Enea wygrała przetarg na dostawę energii elektrycznej z odnawialnych źródeł dla Krakowskiego Holdingu Komunalnego. Spółka podpisała umowę na dostarczenie prawie 424 GWh energii elektrycznej dla 381 podmiotów z Krakowa.