Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-01-07 07:06
AC / Radio Watykańskie

Kard. Tobin: zasypać przepaść między wiarą a życiem

Główne zadanie, które stoi przed Kościołem w Stanach Zjednoczonych, to zasypanie przepaści oddzielającej wiarę od życia – uważa kard. Joseph Tobin.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

Biskup Newarku stwierdził, że duchowość wielu amerykańskich katolików ogranicza się do praktyk religijnych, np. uczestnictwa w niedzielnej Mszy, a właściwa i prawdziwa wiara została wyelimonowana z przestrzeni publicznej, domu i codziennego życia. Kolejnymi wyzwaniami dla amerykańskiego Kościoła są sprawy dotyczące ludzi młodych, migrantów i ochrona życia.

Odnosząc się do spraw dotyczących jego diecezji, kard. Tobin podkreślił m.in., potrzebę wzmocnienia duszpasterstwa wśród studentów i pracowników uczelni wyższych. Na tym polu mamy bowiem bardzo dużo do zrobienia – dodał.

Biskup diecezji Newark odniósł się także do adhortacji Amoris laetitia. Zaznaczył, że jest to wyzwanie, które ciągle stoi jeszcze przed amerykańskimi biskupami. Potrzebna jest bowiem głęboka i wspólna refleksja na ten temat, aby katolicy tego kraju nie stawali się ofiarami opinii i dezinformacji, które napotykają w internecie, ale by mogli usłyszeć jasną wykładnię w tej kwestii.

pp/rv,sir


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: USA, Stany zjednoczone, życie, wiara, Amoris laetitia, ochrona życia, kard. Joseph Tobin