Strona główna
opoka.org.pl
2018-09-20 12:08
AC / Maskacjusz TV

Kard. Tagle: A Ty, czego pragniesz w życiu?

Kard. Luis Antonio Tagle zadał dziewczynce chorej na zespół Downa ważne pytanie, kim chciałaby być w przyszłości. To, co odpowiedziała jest wzruszające i piękne.

Podczas dużego spotkania z dziećmi kard. Luis Antonio Tagle zadał pytanie, na które prawie wszystkie maluchy chciały odpowiedzieć. Jako ostatnia zgłosiła się dziewczynka w różowym stroju. Gdy podeszła bliżej, arcybiskup Manili z pewną obawą zadał jej pytanie, kim chciałaby być w przyszłości. Z czego wynikała ta obawa i co powiedziała dziewczynka? Warto mieć przy sobie chusteczki przy oglądaniu tego filmu... Odpowiedź w nagraniu obok jest wzruszająca.

Nagranie jest fragmentem homilii, jaką kard. Tagle wygłosił 18 września 2018 r. do grupy młodych mieszkańców archidiecezji łódzkiej, którzy przyszli do katedry na spotkanie poświęcone powołaniu. Całość homilii można znaleźć >>tutaj<<

źródło: Maskacjusz TV

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-09-20 10:55:05
miniaturka

100- lecie Konsekraciji Kościoła pw. Świętej Trójcy w Mikstacie

„ Zaiste dom to Boży i brama niebieska” Rdz 28,17 głosi napis nad wejściem do kościoła pw. Świętej Trójcy. Piękny jest ten Dom Boży mikstackiej wspólnoty parafialnej, która 20- go października będzie obchodziła 100- lecie jego konsekracji.
2018-09-20 11:09:12
miniaturka

Licheń: XVIII Międzynarodowe Spotkanie Mariańskiego Laikatu

„Promocja dziedzictwa duchowego św. Stanisława Papczyńskiego – założyciela marianów” jest głównym tematem XVIII Międzynarodowej Konferencji Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich i Bractwa Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
2018-09-20 11:39:30
miniaturka
play

Dlaczego facet się "nie domyśli"?

Dlaczego pytanie "co by cię uszczęśliwiło" jest aż tak ważne? O komunikacji w rodzinie mówi Agnieszka Kozak w cyklu Strategia Ona&On.
2018-09-20 12:30:07
miniaturka

Komunikat w sprawie ks. Jacka Stryczka

Biuro prasowe Archidiecezji Krakowskiej przesłało ważny komunikat w sprawie ks. Jacka Stryczka. Publikujemy jego treść.
2018-09-20 13:00:50
miniaturka

"Świeć przykładem" - wspólna akcja policji, KEP i Polskiej Rady Ekumenicznej

#PodajDalej to hasło przewodnie i słowo-hasztag drugiej odsłony akcji informacyjno-edukacyjnej "Świeć Przykładem". Organizuje ją wspólnie: polska Policja, Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski oraz Polska Rada Ekumeniczna.
2018-09-20 13:41:43
miniaturka
play

XI Zjazd Gnieźnieński – transmisje on-line

Po raz pierwszy obrady Zjazdu Gnieźnieńskiego będzie można śledzić w Internecie. Transmisje on-line wystąpień, sesji plenarnych, paneli dyskusyjnych oraz modlitw będą dostępne za pośrednictwem kanałów YouTube Zjazdu Gnieźnieńskiego oraz archidiecezji gnieźnieńskiej.