Strona główna
opoka.org.pl
2019-04-22 10:45
ek / Krzysztof Ołdakowski SJ

Kard. Sako przekazuje życzenia na Święta Paschalne

Patriarcha chaldejski Iraku zachęca do pogłębienia lektury tekstów Pisma Świętego, aby lepiej zrozumieć wydarzenia Wielkiego Tygodnia.

Autor/źródło: photogenica.pl

Trzeba walczyć z ubóstwem intelektualnym oraz z obniżaniem duchowego poziomu – podkreśla kard. Luis Sako w swoim przesłaniu z okazji Świąt Paschalnych.

Zaznacza, że refleksja nad tekstami o męce Jezusa oraz Jego zmartwychwstaniu może również pomóc w głębszym zrozumieniu obecnych wydarzeń. Wzywa więc do odnowienia zaufania do Chrystusa, naszej nadziei oraz naszej komunii i jedności, aby można było powiedzieć wszystkim na cały głos: „Zmartwychwstał! Alleluja!”. W przesłaniu pojawia się również zachęta do uświęcenia Kościoła oraz do pracy z zapałem, pokorą i szczerością.

Chaldejski patriarcha Iraku zastanawia się także, w jaki sposób chrześcijanie, żyjąc w społeczeństwie, które w 95% stanowią muzułmanie, mogą być świadkami uniwersalnej miłości Jezusa. Podkreśla, że przede wszystkim muszą złożyć ufność w Jezusie oraz ożywiać nadzieję, ponieważ ona opiera się na wierze, inaczej pozostanie jedynie pustym słowem bez znaczenia. Mamy nadzieję - zaznacza - ponieważ Bóg kocha nas jako swoje dzieci, a cierpienia naszego Kościoła nie powinny osłabiać przywiązania do naszej tożsamości, korzeni oraz ojczyzny.

Na zakończenie purpurat zwraca uwagę na znaczenie przebaczenia w obecnym okresie. Pozostaje ono najważniejsze w życiu Kościoła. Jako ludzie nie możemy uważać się za doskonałych, ponieważ jesteśmy słabi i popełniamy błędy. Jednak to, co się liczy, to bycie wystarczająco pokornym, aby prosić o przebaczenie. Pragnę, aby każdy z nas miał tę odwagę, którą miał Kościół w uznaniu swoich błędów. Niezależnie od nich - kończy kard. Sako – nie zasługują one na krytykę tak bezlitosną, aby zaciążyć negatywnie na relacji pomiędzy wiernymi, a samym Kościołem.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-04-21 13:15:21
miniaturka

Śniadanie wielkanocne w Domu św. Brata Alberta

40 mężczyzn zasiadło przy wielkanocnym stole w Schronisku św. Brata Alberta w Kaliszu. Z mieszkańcami spotkał się biskup kaliski Edward Janiak.
2019-04-21 18:49:12
miniaturka

Mikstacka droga do Emaus

Mikstat: Czternaście lampek, symbolizujących czternaście spotkań ze zmartwychwstałym Panem zapłonęło podczas tradycyjnej procesji do Emaus.
2019-04-21 18:58:18
miniaturka

Austria: katolickie nabożeństwa wielkanocne w Wiedniu w 27 językach

Katolickie nabożeństwa Świąt Wielkanocnych w archidiecezji wiedeńskiej sprawowane są w tym roku w 27 językach.
2019-04-21 20:03:30
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu: Proszę o modlitwę w intencji zamordowanych na Sri Lance

Abp Stanisław Gądecki zapewnił o swojej duchowej łączności z rodzinami i bliskimi ofiar ataków terrorystycznych dokonanych w Niedzielę Wielkanocną w kościołach i hotelach na Sri Lance.
2019-04-21 23:40:14
miniaturka

Dobra Nowina o Zmartwychwstaniu Jezusa

„Weselcie się, zastępy Aniołów w niebie! Weselcie się, słudzy Boga! Niech zabrzmią dzwony głoszące zbawienie, gdy tak wielki Król odnosi zwycięstwo! Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, bo jesteś wolna od mroku, co świat okrywa!"
2019-04-22 08:45:14
miniaturka

Rektor KUL na Wielkanoc 2019: Zmartwychwstały Chrystus ostoją naszej nadziei

Nadzieja jest potrzebna człowiekowi, by mógł on żyć pełnią życia – czytamy w słowie rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ks. prof. dr. hab. Antoniego Dębińskiego na Wielkanoc 2019.