Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-07-09 09:40
AC / Michał Król SJ

Kard. Ranjith: władze zniszczyły oświatę

Sri Lanka boryka się z niskim poziomem nauczania i marginalizowaniem religii w szkołach. W obronie systemu oświaty, przed jego zupełną zapaścią występuje arcybiskup stołecznego Colombo.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

Władze, które rządziły Sri Lanką zniszczyły nasz system edukacji – powiedział arcybiskup Colombo, kard. Malcolm Ranjith. Hierarcha wyjaśnia, że widać to choćby po rozbudowanym do granic systemie płatnych zajęć dodatkowych, bez których – jak mówią rodzice – ich dzieci nie są w stanie zdać egzaminów. Centra doszkalające są wielkim źródłem dochodów dla pracowników oświaty i państwa.

Kard. Ranjith zauważa, że kolejne rządy nie tylko przyczyniły się do obniżenia poziomu nauczania, ale pozbawiły go również wymiaru religijnego. Stał się on szkołą dyscypliny politycznej.

W tych sprawach kard. Ranjith napisał kilka listów do kolejnych rządów, a także do prezydenta. Otrzymał pozytywne odpowiedzi.

Niestety za słowami nie stały żadne działania. Nie ma sensu wydawać oświadczeń, jeżeli za obietnicami nie ma konkretnych decyzji – stwierdził hierarcha.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Edukacja, oświata, władza, Sri Lanka, religia, szkoła, nauka, nauczanie, kard. Malcolm Ranjith