Strona główna
opoka.org.pl
2019-04-29 07:22
Anna Bajon / Krzysztof Ołdakowski SJ

Kard. Parolin: wiara przynosi zbawienie człowiekowi

Chrześcijanie są dzisiaj prześladowani w wielu miejscach na świecie – stwierdził watykański Sekretarz Stanu podczas odbywającego sie we Florencji „IV Festiwalu Religii”. Zauważył, że już Jezus mówiąc o sytuacji uczniów wskazał na prześladowanie i odrzucenie przez świat.

Florencja
Autor/źródło: Pixabay, bearinthenorth, licencja: CC0

Celem spotkania jest wymiana myśli na temat religii i jej wpływu na społeczeństwo. Uczestniczy w nim również patriarcha Karekin II, Katolikos wszystkich Ormian.

Kard. Pietro Parolin zauważył, że możliwa i potrzebna jest współpraca różnych religii w trosce o dobro wspólne. Trudności rodzą się wtedy, gdy do głosu dochodzą różne fundamentalizmy. Są one porażką wiary i klęską religii. Podkreślił, że u podstaw kryzysu europejskiego leży zagubienie zmysłu religijnego, odniesienia do Boga. Wartości bowiem, które znajdują się u podstaw tożsamości europejskiej, wypływają z chrześcijaństwa i kiedy zaczyna brakować miejsca dla Boga upadają również one.

Kard. Parolin – bez wiary człowiek się zagubi

    “Powiedziałbym, że w dzisiejszym społeczeństwie potrzebujemy jeszcze bardziej wiary, ponieważ istnieje ryzyko, że człowiek się zagubi. To zasługuje na bardzo mocne podkreślenie w całym wymiarze antropologicznym – stwierdził kard. Parolin. - Kiedy zamknięta zostaje transcendencja pojawia się ryzyko, że człowiek się zagubi, przegra swoje życie. Jest tyle bicia na alarm, które przychodzi z wielu stron. Wiara niesie w sobie zbawienie, wiara zbawia człowieka w jego wymiarze całościowym.”Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-04-28 18:32:42
miniaturka

Ok. 100 tys. pielgrzymów z całego świata uczestniczyło w obchodach łagiewnickich

O darze pokoju i pojednania, którego potrzebuje współczesny świat, o złu obecnym we współczesnym świecie, któremu należy się stanowczo przeciwstawiać oraz o tym, że zobowiązanie do rozpowszechniania orędzia miłosierdzia jest wciąż aktualne - mówili krakowscy biskupi.
2019-04-28 18:47:58
miniaturka

Kard. Nycz na Mszy za ofiary na Sri Lance: miłość nieprzyjaciół jest najtrudniejsza

Miłość nieprzyjaciół jest najtrudniejszą miłością – powiedział dziś kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy św. w intencji niedawnych ofiar zamachów terrorystycznych na Sri Lance.
2019-04-28 21:18:51
miniaturka

XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka Białystok – Grodno – Wilno

Pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry już po raz 27. do Ostrej Bramy w Wilnie 16 sierpnia.
2019-04-29 08:06:44
miniaturka

Rekolekcje księży chrystusowców z Ameryki Północnej

W poniedziałek wieczorną mszą świętą rozpoczynają się doroczne rekolekcje księży chrystusowców z Ameryki Północnej. Zgromadzenie, którego celem jest opieka duszpasterska nad polskimi emigrantami na całym świecie liczy 425 członków.
2019-04-29 08:22:04
miniaturka

Licheń. XX Ogólnopolska Pielgrzymka NSZZ „Solidarność”

Pod hasłem „Przy Maryi w mocy Ducha Bożego”, w weekend 27-28 kwietnia, odbyła się w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej jubileuszowa, XX Ogólnopolska Pielgrzymka NSZZ „Solidarność”, w której udział wzięło kilka tysięcy związkowców.
2019-04-29 09:23:18
miniaturka

Chleb Życia i rozwijające się dzieła miłosierdzia

Kraków zyskał nowy dom dla bezdomnych. Jest to szczególnie ważne, gdyż w mieście nie ma wiele takich placówek.