Strona główna
opoka.org.pl
2019-10-26 16:46
Anna Bajon / Krzysztof Bronk

Kard. Parolin rozmawiał z prezydentem Iraku

Watykański Sekretarz Stanu zadzwonił do prezydenta Iraku. Bezpośrednim kontekstem rozmowy były trwające w tym kraju protesty społeczne.

Autor/źródło: Ewa Klejnot-Schreiber, licencja: CC BY

Kard. Pietro Parolin życzył Irakijczykom, by żyli w zgodzie i pokoju. Podkreślił, że dążenie do pomyślności, w poszanowaniu wolności i godnego życia jest prawem irackiego społeczeństwa.

         O słowach kard. Parolina poinformowała kancelaria prezydenta Iraku. Kard. Parolin i Barham Salih spotkali się pod koniec ubiegłego roku podczas wizyty watykańskiego Sekretarza Stanu w Iraku. Mieszkańcy tego kraju liczą na wizytę Papieża Franciszka. W czerwcu Ojciec Święty wyraził wolę odwiedzenia Iraku w przyszłym roku. Zdaniem irackiej prasy mogłoby do tego dojść w pierwszej połowie 2020 roku.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-10-26 11:36:28
miniaturka

Ojcowie synodalni zapoznają się z dokumentem końcowym

Na popołudniowej kongregacji generalnej ojcowie synodalni zapoznają się z dokumentem końcowym zgromadzenia. Został on zredagowany w języku hiszpańskim i jutro zostanie podany pod głosowanie.
2019-10-26 11:44:15
miniaturka

Kard. Sako: wsłuchajcie się w głos ludzi

Niech rządzący wsłuchają się wreszcie w krzyk ludzi, zobaczą ich biedę i powstrzymają przemoc stosowaną wobec protestujących – apelował chaldejski patriarcha Babilonu, odnosząc się do manifestacji odbywających się w Iraku.
2019-10-26 11:45:57
miniaturka

Kard. Stella: trzeba strzec celibatu, również w Amazonii

Celibat jest przejawem radykalizmu Ewangelii. Kościołowi w Ameryce Łacińskiej zabrakło odwagi głoszenia tego radykalizmu również ludom tubylczym – uważa kard. Beniamino Stella, prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa.
2019-10-26 12:07:13
miniaturka

Francja: Międzynarodowy Kongres Rodzin Polonijnych

W dniach 26- 27 października br. w Domu Polskiej Misji Katolickiej we Francji w La Ferte sous Jouarre pod Paryżem odbył się Międzynarodowy Kongres Rodzin Polonijnych - PORADNIE RODZINNE NA EMIGRACJI. W Kongresie wzięło udział 180 osób z krajów Europy: z Anglii, Francji, Niemiec, Belgii, Irlandii, Szkocji, Grecji, Włoch, Szwajcarii, Luksemburga i Austrii. Poradnictwo rodzinne oraz wyzwania stające przed małżonkami na emigracji – to główne tematy tego spotkania.
2019-10-26 17:15:54
miniaturka

Asyż: międzyreligijne spotkanie modlitewne poświęcone nowej ekonomii

W 33. rocznicę modlitwy o pokój, na którą Jan Paweł II zaprosił przedstawicieli różnych religii, w Asyżu odbywa się spotkanie modlitewne poświęcone nowej ekonomii.
2019-10-26 17:18:43
miniaturka

Duchowni Archidiecezji Gdańskiej: Wyrażamy oburzenie materiałem TVN24 nt. abp. Głódzia

„Oburzenie wobec pełnej agresji narracji, która odbiega od rzeczywistości” wyrazili duchowni Archidiecezji Gdańskiej w oświadczeniu dla KAI. Wyrażają oni sprzeciw wobec reportażu wyemitowanego 24 października w programie "Czarno na białym" w TVN24 na temat abp. Głódzia.