Strona główna
opoka.org.pl
2018-08-23 13:42
S. Zielińska / Krzysztof Bronk

Kard. Parolin przed podróżą do Irlandii

Papież przyjeżdża do Dublina, aby potwierdzić bogactwo nauczania Kościoła o rodzinie, a także, by przypomnieć o jej istotnej roli w społeczeństwie – powiedział kard. Pietro Parolin.

Autor/źródło: flickr.com, Catholic Church England and Wales

W rozmowie z Radiem Watykańskim sekretarz stanu podzielił się refleksjami przed kolejną podróżą apostolską. Zwrócił też uwagę na jej niełatwy, irlandzki kontekst, związany ze skandalem nadużyć.

“Myślę, że wszyscy byliśmy i nadal jesteśmy głęboko wstrząśnięci tym zjawiskiem, który ma druzgocące konsekwencje dla świadectwa Kościoła – przyznał kard. Parolin. – Papież zawsze podkreślał, że naszym pierwszym obowiązkiem i zadaniem jest okazanie bliskości ofiarom, udzielenie im pomocy w taki sposób, aby mogły odbudować swoje życie. Myślę, że Kościół w Irlandii uznał swe słabości, błędy i grzechy, a zarazem zastosował szereg środków, które mogą zapobiec tym okrucieństwom w przyszłości. W każdym razie podróż Papieża do Irlandii odbywa się pod znakiem nadziei, a przede wszystkim zawierzenia. Jest to właśnie ta wyzwalająca, przemieniająca i zbawcza moc miłości Boga, której doświadcza się w rodzinach.”


Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-08-23 12:19:06
miniaturka

Zwierzyniec: o małżeństwie w drugim dniu Exodusu Młodych

Trwa ósma edycja spotkania Exodus Młodych. Podczas drugiego dnia imprezy młodzież mogła skorzystać z Sakramentu Pokuty, wysłuchać konferencji o małżeństwie czy wziąć udział w koncercie zespołu niemaGotu.
2018-08-23 12:50:03
miniaturka

"Wolność we krwi" - fakty i liczby o widowisku

Wydarzenie upamiętniające 100. rocznicę odzyskania niepodległości zgromadziło na Placu Piłsudskiego w Warszawie ponad 20.000 osób, które mogły podziwiać na żywo widowisko historyczne zrealizowane na niespotykaną dotąd w Polsce skalę.
2018-08-23 13:17:21
miniaturka

Rekolekcje krakowskiej oazy w Kenii

W miejscowości Naivasha w Kenii zakończyły się rekolekcje prowadzone przez Diakonię Misyjną Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej. 29 młodych Kenijczyków przeżyło I stopień Oazy Nowego Życia.
2018-08-23 14:20:09
miniaturka

18 listopada ponowienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, proklamowany przed dwoma laty w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, zostanie ponowiony w tym samym miejscu 18 listopada br. – informuje bp Stanisław Jamrozek.
2018-08-23 14:35:15
miniaturka
play

Wkrótce XV Lednica Seniora

Już po raz 15. na Polach Lednickich spotkają się wszyscy młodzi duchem! Lednica Seniora odbędzie się 1 września 2018.
2018-08-23 15:15:58
miniaturka

We wrześniu rusza kolejna odsłona internetowej ewangelizacji #TenWKtórym

Już 4 września odbędzie się kolejna odsłona internetowej ewangelizacji pod hasłem #TenWKtórym, w której autorzy książek odpowiadają na żywo na nurtujące pytania dotyczące wiary czy codzienności.