Strona główna
opoka.org.pl
2019-05-19 16:41
Anna Bajon / Michał Król SJ

Kard. Ouellet: Głosić Ewangelię, nie wpadając w ideologie świata

Synodalność to nie struktura organizacyjna, ale intymna komunia z Bogiem, którą przekazuje się porzez widzialne świadectwo – mówił kard. Marc Ouellet na Zgromadzeniu ogólnym Rady Episkopatów Ameryki Łacińskiej (CELAM).

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, M.Mazur/episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Prefekt Kongregacji ds. Biskupów przypomniał słowa Papieża Franciszka o potrzebie misyjnego nawrócenia i zaangażowania wszystkich w głoszenie Ewangelii. Praktyczny wymiar synodalności jest bowiem wspólnym kroczeniem w wierze, wychodząc na spotkanie innych kultur, nie dając przyzwolenia na wejście w mentalność i ideologie światowe – mówił kard. Ouellet.

Kościół powszechny nie jest sumą ani federacją Kościołów lokalnych – kontynuował kanadyjski purpurat – nie jest też skutkiem ich komunii, ale rzeczywistością, która poprzedza każdy z Kościołów partykularnych. Kard. Ouellet zachęcił episkopaty do wyjścia ponad swoje ograniczenia i docenienia życia konsekrowanego, liderów świeckich w obszarach ich kompetencji, w szczególności kobiet.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-05-19 12:32:27
miniaturka

Papież dla akcji ewangelizacyjnej anglikanów

Papież Franciszek przyłączył się do ewangelizacyjnej akcji prymasa Wspólnoty Anglikańskiej. Na jej potrzeby skierował krótkie przesłanie o mocy Ducha Świętego.
2019-05-19 12:37:04
miniaturka

Burkina Faso: znów zabito księdza, hiszpańskiego salezjanina

W Burkina Faso znów zamordowano katolickiego księdza. Do zdarzenia doszło wczoraj w Bobo Dioulasso, drugim co do wielkości mieście tego subsaharyjskiego kraju.
2019-05-19 12:40:36
miniaturka

Kościół gotowy do Synodu o Amazonii: misja i ekologia

Jest już gotowy dokument roboczy na Synod Biskupów o Amazonii. Będzie on wytyczną dla obrad synodalnych, które odbędą się w październiku w Watykanie.
2019-05-19 12:47:43
miniaturka
play

Abp Ryś do diakonów: Im was jest mniej, tym Jego więcej! – Diakonat 2019

"Będziecie tutaj za chwilę leżeć. Po co będziecie leżeć? Po to, żebyście zapamiętali, że kluczem do powodzenia nie jesteście wy, tylko On. Im was jest mniej, tym Jego więcej."
2019-05-19 18:07:05
miniaturka

Katowice: abp Skworc zainaugurował Metropolitalne Święto Rodziny

Do tegorocznego hasła XII edycji Metropolitalnego Święta Rodziny, które brzmi: „Rodzina – wspólnota pokoju” nawiązał metropolita katowicki abp Wiktor Skworc podczas Eucharystii w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla.
2019-05-19 18:10:28
miniaturka

Biskupi zachęcają do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i "głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem" zachęcają polscy biskupi w Słowie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.