Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-04 15:30
S. Zielińska / archwwa.pl

Kard. Nycz wręczy medale "Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej"

W najbliższą sobotę 6 stycznia kard. Kazimierz Nycz odznaczy 9 osób medalami „Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej”.

Autor/źródło: flickr.com/EpiskopatNews

Początek uroczystości o godz. 10.30 w archikatedrze warszawskiej, po niej Msza św. pod przewodnictwem metropolity warszawskiego. Wezmą w niej udział odznaczeni wraz ze swoimi proboszczami.

Medale „Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej” przyznawane są dwa razy w roku: w uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia i uroczystość patronalną stołecznej archikatedry św. Jana Chrzciciela – 24 czerwca. Otrzymują je przede wszystkim świeccy zaangażowani w prace na rzecz diecezji lub parafii. Po raz pierwszy odznaczenia zostały przyznane w 2009 r.

W tym roku, 6 stycznia, uhonorowane zostaną następujące osoby:

Eugeniusz Kozłowski – członek Archikonfraterni Literackiej przy bazylice archikatedralnej. Powstaniec Warszawski. Nadal pełni posługę liturgiczną przy ołtarzu, mimo skończonych 95 lat.

Ryszard Wojciechowski – z parafii św. Józefa w Warszawie. Dyrektor XXIV Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Norwida. Współorganizator pielgrzymek, i rekolekcji, zatroskany o duchowy rozwój młodego pokolenia.

Jan Kilarski – z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Piastowie. Organista z 25-letnim stażem, autor pieśni religijnych. Przez wiele lat prowadził chór i orkiestrę dętą w dekanacie .

Elżbieta i Tadeusz Kołodziejek – małżeństwo od 30 lat zaangażowane w pracę charytatywno-wychowawczą w parafii Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie. Pod ich opieką jest 50 rodzin, dla których organizują pomoc materialną, posiłki, podręczniki i itp.

Tadeusz Kołodziejek – ponadto: założyciel i opiekun parafialnej siłowni dla młodzieży oddalonej od Kościoła.

Elżbieta Marek z parafii św. Marii Magdaleny w Magdalence. Katechetka i wychowawczyni w szkole, opiekunka młodych katechetów i kleryków przygotowujących się do katechizacji. Animatorka w grupie Odnowy w Duchu Świętym, współprowadząca rekolekcje ewangelizacyjne.

Marianna Ryczywolska – z parafii św. Marii Magdaleny w Magdalence. Przez wiele lat zaangażowana w pracę Domu Rekolekcyjnego „Wieczernik” w Magdalence. Aktywna członkini rady parafialnej, wspiera proboszcza w sprawach administracyjnych; animatorka grupy Odnowy w Duchu Świętym.

Krzysztof Ułański - z parafii Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie. Od 50 lat służy przy ołtarzu jako ministrant i lektor. Członek Rady Parafialnej, zaangażowany w Kościelną Służbę Porządkową „Totus Tuus” i Akcję Katolicką. Były szef zespołu porządkowych Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę.

Zbigniew Woźniak - z parafii św. Marii Magdaleny w Magdalence. Animator Odnowy w Duchu Świętym, współorganizator rekolekcji ewangelizacyjnych. Od wielu lat angażuje się w prace budowlane na terenie kościoła i liceum katolickiego.

Planowana jest transmisja internetowa z uroczystości. Będzie można je śledzić na stronie archwwa.pl i kanale Archidiecezji Warszawskiej na YouTube.


Źródło: ks. Przemysław Śliwiński, archwwa.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-01-04 14:04:52
miniaturka

Orszak Trzech Króli po raz trzeci w Miechowie

W sobotę, 6 stycznia, przemarsz Orszaku Trzech Króli odbędzie się także w Miechowie (diecezja kielecka). Jego uczestnicy przejdą ulicami miasta do Bazyliki Grobu Bożego.
2018-01-04 14:38:25
miniaturka

Jubileusz 25-lecia sakry biskupa Jana Kopca

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, Biskup Gliwicki Jan Kopiec, obchodził będzie 25 rocznicę swoich święceń biskupich, które otrzymał 6 stycznia 1993 r. z rąk Ojca Świętego Jana Pawła II.
2018-01-04 15:06:40
miniaturka

Parafie coraz częściej obecne w mediach społecznościowych

Własną stronę internetową posiada 55 proc. katolickich parafii w Polsce, a 17 proc. obecnych jest w mediach społecznościowych – wynika z najnowszych badań Instytutu Statystycznego Kościoła Katolickiego.
2018-01-04 16:03:35
miniaturka

Dyrektor ISKK o spadku frekwencji na Mszy św.: to nie powinno budzić frustracji

"Po okresie stabilności liczba osób chodzących do kościoła w 2016 r. spadła. Jest część Polaków, którzy przestają się angażować w życie religijne i duchowe" - powiedział ks. Wojciech Sadłoń w komentarzu do badania religijności Polaków.
2018-01-04 18:10:16
miniaturka

Papież modli się za ofiary wypadku autobusowego w Peru

Papież modli się za ofiary wypadku autobusowego w Peru. Przedwczoraj w Pasamayo, 75 km na północ od Limy, autokar spadł do oceanu z niemal stumetrowego klifu.
2018-01-04 18:30:38
miniaturka

Bp Mazur: zbyt mało modlimy się o powołania

Zbyt mało modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. A przecież misje są sprawą wiary - przypomina w rozmowie z KAI bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.