Strona główna
opoka.org.pl
2021-06-11 13:29
AC / kath.net

Kard. Müller: Decyzja kard. Marxa podjęta na scenie teatralnej a lud Boży to publiczność

Kard. Gerhard Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, ostro skrytykował decyzję o rezygnacji kard. Reinharda Marxa. Stwierdził, że była ona sprzeczna ze znaczeniem duchowego urzędu dla zbawienia ludu.

Autor/źródło: YouTube / BP KEP

Kard. Gerhard Müller znowu nie oszczędza słów. Tym razem mocno skrytykował decyzję o rezygnacji kard. Reinharda Marxa. „Decyzja kard. Marxa podjęta została jak na scenie teatralnej a lud Boży został przemieniony w publiczność, która powinna klaskać lub wydawać z siebie okrzyki” – powiedział w wywiadzie dla „Focusa”. „To przeczy sensowi urzędu duchowego dla zbawienia ludzi” – dodał.

Przypomnijmy, że papież Franciszek nie przyjął prośby o rezygnację, ale poprosił kard. Reinharda Marxa o dalsze pełnienie posługi metropolity. „Jedyną owocną drogą jest podjęcie kryzysu, osobiście i wspólnotowo, ponieważ z kryzysu nie wychodzimy sami, ale we wspólnocie” – napisał w osobistym liście do arcybiskupa Monachium i Fryzyngi.

źródło za: kath.net

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-06-11 12:43:25
miniaturka

Amerykański oficer pozbawiony dowództwa za ostrzeganie przed marksizmem i lewactwem

Amerykański dowódca jednej z jednostek Sił Kosmicznych został właśnie zwolniony ze swojej funkcji, bo dopuścił się krytyki marksizmu. Zwolniono go pod pretekstem, że miesza się do polityki.
2021-06-11 13:06:17
miniaturka

Naimski: wokół Programu Polskiej Energetyki Jądrowej prowadzona jest dezinformacja

Wokół Programu Polskiej Energetyki Jądrowej prowadzone są działania dezinformujące, których celem jest zniechęcenie nas do budowy elektrowni jądrowej - powiedział w rozmowie z serwisem FakeHunter PAP Piotr Naimski, sekretarz stanu i pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.
2021-06-11 13:18:11
miniaturka

Marta Titaniec prezesem zarządu Fundacji Świętego Józefa

Konferencja Episkopatu Polski zatwierdziła Martę Titaniec na stanowisku prezesa zarządu Fundacji Świętego Józefa KEP, potwierdzając wybór Rady Fundacji z 6 maja br. Wybory prezesa odbyły się po podpisaniu porozumienia z Konferencją Wyższych Przełożonych Męskich Zakonów w Polsce i pełnym ukonstytuowaniu się zarządu.
2021-06-11 14:26:18
miniaturka

Aborcyjny rekord. W 2020 roku w Anglii i Walii zabito prawie 211 tys. dzieci

Według danych Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej liczba aborcji, które miały miejsce w Anglii i Walii w 2020 roku, jest najwyższa od początku prowadzenia takiej statystyki. „Mamy do czynienia z narodową tragedią” – mówi M. Robinson z Towarzystwa Ochrony Nienarodzonych Dzieci (SPUC).
2021-06-11 14:30:37
miniaturka

Pierwszy dzień 389. zebrania plenarnego Episkopatu

Spotkanie plenarne KEP rozpoczęło się 11 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kalwarii Zebrzydowskiej. Po zakończeniu obrad biskupi udadzą się do Bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie, aby odnowić Akt poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Jezusa
2021-06-11 14:43:09
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Czy Maryja może być dla nas wzorem, jak otwierać serce na działanie, skoro w jej psychice panowała pełna harmonia, nie musiała walczyć z pokusami? Jednak zmagania nie są jej obce. Czytając Ewangelię widzimy, że w jej życiu obecne było cierpienie i walka ze złem, które przychodzi z zewnątrz