Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-03-03 15:17
AC / ts, KAI

Kard. Hollerich apeluje o świadomość ekologiczną i zrównoważone życie

Kardynał Jean-Claude Hollerich z Luksemburga zaapelował o większą świadomość ekologiczną i bardziej zrównoważony sposób życia.

Autor/źródło: Pixabay, susan-lu4esm, licencja: CC0

„Musimy sobie uświadomić, że nasz zachodni sposób życia obciąża w znacznym stopniu przyrodę i odbywa się kosztem wielu biednych i pokrzywdzonych”, napisał arcybiskup Luksemburga w liście pasterskim na Wielki Post ogłoszonym. Podkreślił, że Kościół ma obowiązek do zajęcia tu stanowiska i opowiedzenia się „w sposób wyraźny po stronie ubogich i wykorzystywanych”.

Kard. Hollerich przypomniał, że poprzez nadmierne emisje CO2, nadmierną konsumpcję taniego mięsa oraz technologie szkodliwe dla środowiska Europa przyczynia się do wykorzystywania krajów i regionów takich jak np. Amazonia. "Te kraje są często bogate w zasoby naturalne i wykorzystywane przez chciwość międzynarodowych koncernów” - czytamy w liście.

Arcybiskup Luksemburga, a zarazem przewodniczący Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej COMECE, zaproponował kilka konkretnych kroków, m.in. kupować produkty wyprodukowane w uczciwych warunkach, niczego nie marnować, poruszać się ekologicznie, a więc rowerem, pieszo lub środkami komunikacji masowej. Zaapelował też, aby również osoby, które „nie mogą sobie pozwolić na luksus”, od czasu do czasu z czegoś zrezygnowały.

ts (KAI) / Luksemburg


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: ekologia, życie, Luksemburg, przyroda, świadomość ekologiczna, równowaga, kard. Jean-Claude Hollerich