Strona główna
opoka.org.pl
2019-01-17 09:58
Anna Bajon / Michał Król SJ

Kard. Farrell: młodzi mają rozwiązania, jak uczynić świat lepszy

Maryja otrzymała odwagę, aby przemienić świat i nie był on już nigdy taki sam jak wcześniej, dlatego, że Ona powiedziała – oto jestem, uczyń ze mną cokolwiek zechcesz. To słowa prefekta Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia nawiązujące do hasła ŚDM 2019.

Autor/źródło: Robert Karp, licencja: CC BY

Kard. Kevin Farrel zwraca uwagę, że Papież Franciszek pragnie zanieść do Panamy przesłanie Archanioła Gabriela do Matki Bożej, w którym zachęca Ją, aby się nie lękała, bo znalazła łaskę u Boga. Każdy z młodych powinien słyszeć codziennie te same słowa – podkreśla irlandzki purpurat.  Według watykańskiego hierarchy to ludzie młodzi mają rozwiązania, odpowiedzi i wizję, jak możemy uczynić nasz świat lepszym.

Tak o swoich nadziejach na zbliżające się Światowe Dni Młodzieży w Panamie mówi kard. Farrell:

    “Oczywiście Światowe Dni Młodzieży to jedno z najważniejszych wydarzeń przeznaczonych dla młodych ludzi w ostatnich czterdziestu latach historii Kościoła. Zmieniło ono ludzkie życia. Zgromadziło ludzi ze wszystkich części świata. Gdy się spotykają jako młodzież, dają sobie nawzajem odwagę i siłę. Zawsze mam w pamięci słowa proroka Joela: «starcy wasi będą śnili, a młodzieńcy wasi będą mieli widzenia» (Jl 3, 1b). I wielu może powiedzieć: Dlaczego nie? Myślę, że młodzi są rozwiązaniem dla wielu dzisiejszych światowych problemów. I jestem przekonany, że Papież Franciszek przyniesie odwagę młodym, jak również rozpali pragnienie uczestniczenia w życiu świata i przemieniania go. Tak jak jest to w motywie przewodnim tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, który mówi nam o Maryi, tak ważnej w życiu całej Ameryki Łacińskiej.”

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-01-17 08:21:43
miniaturka

Papież: wypowiadać słowo „Ojcze” z ufnością dziecka

Podczas audiencji środowej Papież Franciszek podkreślił wyjątkowe znaczenie w Modlitwie Pańskiej słów: Abbà Ojcze. W tych słowach streszcza się cała nowość Ewangelii. Jezus przynosi nowe poznanie Boga.
2019-01-17 09:00:24
miniaturka

Papież do Polaków: z synowską ufnością módlcie się: Abbà – Ojcze

Pozdrawiając podczas audiencji ogólnej pielgrzymów z Polski, Franciszek zachęcił ich szczególnie do modlitwy za uczestników Światowych Dni Młodzieży w Panamie.
2019-01-17 09:38:25
miniaturka

Open Doors: rośnie liczba prześladowanych chrześcijan

Rośnie liczba prześladowanych chrześcijan na całym świecie, wynika z opublikowanego przez organizację Open Doors Światowego Indeksu Prześladowań.
2019-01-17 10:14:49
miniaturka

Papież zachęca żydów i chrześcijan do zgłębiania Słowa Bożego

Chrześcijanie i żydzi powinni pomagać sobie nawzajem w zgłębianiu bogactwa Słowa Bożego. Zwraca na to uwagę Papież Franciszek we wprowadzeniu do włoskiej książki pod tytułem „La Bibbia dell’Amicizia – Biblia przyjaźni”.
2019-01-17 11:16:34
miniaturka

Miłość, która zaprowadziła aż do Panamy – historia Martyny i Jakuba Włoch (galeria)

Ich historia mogłaby posłużyć za kanwę książki. Poznali się na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, pomagając innym ludziom jako wolontariusze. Teraz pobrali się w Panamie, w kościele pw. Świętego Michała w Monagrillo.
2019-01-17 11:34:23
miniaturka

Szczegóły o kościelnym szczycie w sprawie nadużyć

Ks. Federico Lombardi SJ, były rzecznik Stolicy Apostolskiej i wieloletni dyrektor Radia Watykańskiego, będzie moderował sesje plenarne kościelnego szczytu na temat ochrony nieletnich. Odbędzie się on od 21 do 24 lutego w Watykanie.