Strona główna
opoka.org.pl
2020-11-12 05:02
JR

Kard. Dziwisz zaprzecza zarzutom o korupcję i tuszowanie pedofilii

Kard. Stanisław Dziwisz odpowiedział na materiał TVN24 „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza”. Oświadczenie przytoczyła włoska agencja Ansa. Kardynał zaprzeczył zarzutom przedstawionym w filmie dotyczącym korupcji i tuszowania pedofilii.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Były sekretarz Jana Pawła II powiedział, że zarzuty stawiane w filmie to „zniesławiające oskarżenia, które chciałyby podważyć posługę, jaką z całą pokorą wykonałem dla papieża Jana Pawła II”. 

Zaprzeczył zarzutom o korupcję i ukrywanie spraw dotyczących przestępstw pedofilskich w Kościele.

„Nigdy, powtarzam, nigdy nie otrzymywałem pieniędzy w zamian za udział we Mszach papieskich; nigdy, podkreślam nigdy, nie otrzymywałem pieniędzy za ukrycie czynów lub faktów przeznaczonych do wiadomości Ojca Świętego; nigdy i ostatecznie nigdy nie faworyzowałem niegodnych ludzi z powodu darowizn, które można umieścić w jakiejś przewrotnej logice handlu wymiennego”.

Źródło: ansa.it

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-11-11 13:14:03
miniaturka

Papież do Polaków w Narodowe Święto Niepodległości

W pozdrowieniach skierowanych po zakończeniu audiencji Papież przypomniał, że dziś w Polsce przypada Narodowe Święto Niepodległości. Apelował do wszystkich Polaków, aby byli ludźmi sumienia, bo to oznacza być prawdziwie wolnym.
2020-11-11 13:58:12
miniaturka

Radość w Krakowie po nominacji biskupiej dla ks. Roberta Chrząszcza

Ks. Robert Józef Chrząszcz, misjonarz pochodzący z archidiecezji krakowskiej, dotychczasowy proboszcz parafii św. Pawła w Rio de Janeiro i wikariusz biskupi regionu Jacarepaguá archidiecezji Rio de Janeiro, został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej.
2020-11-11 13:59:01
miniaturka

McCarrick miał patologiczną osobowość

McCarrick był „osobowością patologiczną” a jego zdolność do okłamywania i oszukiwania ludzi wokół niego była "znakiem rozpoznawczym” jego kariery w Kościele. Tak uważa George Weigel, jeden z czołowych intelektualistów katolickich i biograf św. Jana Pawła II.
2020-11-12 11:28:18
miniaturka

Wojna z koronawirusem nie może być prowadzona na oślep

Pandemia jest jak wojna, której rozwoju nie da się przewidzieć. Trzeba liczyć się z wyrzeczeniami, zawsze być przygotowanym na najgorsze, mieć plan B, być dyspozycyjnym i elastycznym w reagowaniu – powiedział nowojorski lekarz dr Dariusz Nasiek.
2020-11-12 11:32:56
miniaturka

Sprawa McCarricka: kościelna wersja Doktora Jekylla i Mr Hyde’a?

Obraz byłego kard. McCarricka, który wyłania się po publikacji watykańskiego raportu, wskazuje na głęboką deprawację tego człowieka, który bez skrupułów wykorzystywał swoją pozycję w Kościele, okłamując wszystkich dookoła.
2020-11-12 11:51:37
miniaturka

Prof. John Finnis opowie o etyce w nauczaniu Jana Pawła II

Teologia Polityczna zaprasza na kolejny wykład z cyklu „JP2 Lectures” organizowany przez Instytut Kultury Św. Jana Pawła II na Angelicum, który odbędzie się 19 listopada. Wygłosi go wybitny prawnik i filozof prawa, twórca nowego podejścia do klasycznej teorii prawa naturalnego, prof. John Finnis.