Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-07-29 14:04
AC / KAI

Kard. Dziwisz: ŚDM to dar, który ma nas przemieniać

- Światowe Dni Młodzieży zostały nam dane i zadane jako dar, który ma nas wciąż przemieniać - mówił do zebranych w podkrakowskich Brzegach kard. Stanisław Dziwisz.

Autor/źródło: EpiskopatNews

Dwudniowe obchody 2. rocznicy spotkania papieża Franciszka z młodzieżą z całego świata rozpoczęły się wczoraj wieczorem na Campus Misericordiae.

Kardynał stwierdził, że przeżywanie 2. rocznicy ŚDM w Krakowie nie może być jedynie wspominaniem wydarzenia, które nazwał „zasiewem jedności i dobra” oraz „doświadczeniem budowania mostów, międzyludzkiego braterstwa i Kościoła”.

- Trzeba nam dbać o ten zasiew, troszczyć się, by rósł i przynosił plon w sercach, społeczeństwie i w całym Kościele. Światowe Dni Młodzieży zostały nam dane i zadane jako dar, którym ma nas wciąż przemieniać - podkreślił.

Apelując o pielęgnowanie owoców wielkiego święta młodych chrześcijan w Polsce sprzed dwóch lat, kard. Dziwisz przytoczył fragment nauczania papieża Franciszka, który na Campus Misericordiae mówił, że Bóg potrzebuje rąk wiernych, by nadal budować współczesny świat.

- Zapytajmy dziś siebie, jaki plon przyniosły w naszym polskim życiu te słowa? Czy potrafimy odwrócić uwagę od tego, co nas dzieli na rzecz wartości, które są bliskie nam wszystkim? Czy nauczyliśmy się od młodzieży budowania mostów, a nie wznoszenia murów? - pytał kard. Dziwisz.

Były arcybiskup krakowski przekonywał młodzież, że Kościół w Polsce potrzebuje ich waszego entuzjazmu i radości. "Polskie społeczeństwo potrzebuje waszej energii i wiary w możliwość budowania lepszego, bardziej przyjaznego świata" - powiedział kardynał. Dodał, że Światowe Dni Młodzieży w Polsce były impulsem do szukania najlepszych dróg do Boga i człowieka oraz poszerzania wyobraźni miłosierdzia.

- Chrystus chce, byśmy wszędzie, gdzie jesteśmy, czynili ze swego życia dar i ten sposób głosili Jego Ewangelię. Co odpowiadamy naszemu Panu na zaproszenie do naśladowania Go w spotkaniach z głodnymi, spragnionymi, samotnymi i cierpiącymi braćmi i siostrami? - pytał.

luk / Kraków


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: ŚDM, Światowe Dni Młodzieży, młodzież, kard. Stanisław Dziwisz, Campus Misericordiae