Strona główna
opoka.org.pl
2018-10-12 18:34
ek / Krzysztof Bronk

Kard. Cupich: biskupi za mało przebywają wśród młodych

Dla niektórych ojców synodalnych obecne zgromadzenie jest okazją do osobistego rachunku sumienia. Tak to postrzega kard. Blase Cupich z Chicago, który przyznaje, że ten synod uświadomił mu, jak mało czasu spędza z młodymi.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Dzieląc się z Radiem Watykańskim wrażeniami z obecnego synodu, amerykański kardynał przyznał, że również inni biskupi dostrzegają tę potrzebę bezpośredniego kontaktu z młodzieżą.

Kard. Cupich: młodzi chcą nas poznać, dajmy im tę możliwość

Jedną z rzeczy, która wyszła na tym synodzie i co nas biskupów zaskakuje, to fakt, że młodzi chcieliby spędzać z nami więcej czasu, dzielić z nami swe nadzieje i marzenia, ale także poznać nas osobiście. Wielu biskupów powiedziało mi, że już tutaj korygują swoje plany w kalendarzu, by zapewnić młodym ludziom okazje do spotkania ze swym pasterzem – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Cupich. – Osobiście zawsze lubiłem rozmawiać z młodymi z archidiecezji Chicago, z naszych duszpasterstw młodzieży, i odprawiać dla nich Msze św. Myślę jednak, że musimy być w tym bardziej kreatywni, stworzyć dodatkowe okazje do spotkań. Dla mnie zawsze to było bardzo dynamizujące.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-10-12 15:04:28
miniaturka

Abp Ryś: mamy skarb, a staliśmy się antyświadectwem

W rozmowie z Radiem Watykańskim, abp Grzegorz Ryś, delegat Episkopatu Polski na Synod Biskupów o młodzieży, podzielił się myślami na temat znaczenia młodych w Kościele oraz konieczności dawania wiarygodnego świadectwa.
2018-10-12 15:19:05
miniaturka

Bp Tomasik zachęca do organizowania w parafiach obchodów Dnia Dziecka Utraconego

Bp Henryk Tomasik zwrócił się z prośbą do księży proboszczów o zorganizowanie w parafiach obchodów Dnia Dziecka Utraconego, wraz z zaproszeniem osieroconych rodziców na Mszę św. i modlitwę różańcową.
2018-10-12 15:43:15
miniaturka

Papież Franciszek przyjmie na audiencji Prezydenta RP

W najbliższy poniedziałek, 15 października, Papież Franciszek przyjmie na audiencji w Watykanie prezydenta RP Andrzeja Dudę z małżonką Agatą. Wizyta ma związek z przypadającą następnego dnia 40. rocznicą wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
2018-10-13 07:14:57
miniaturka

Papież przyjął rezygnację kard. Wuerla

Papież przyjął rezygnację z kierowania archidiecezją waszyngtońską złożoną przez kard. Donalda W. Wuerla – informuje o tym komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.
2018-10-13 07:27:52
miniaturka

Audytorzy z Afryki zaskoczeni otwartością biskupów na młodych

Świeccy audytorzy z Afryki nie ukrywają zaskoczenia otwartością biskupów na opinię młodych ludzi.
2018-10-13 08:31:37
miniaturka

Watykan ostrzega przed ideologiczną kolonizacją

Walka z biedą oraz promocja integralnego rozwoju człowieka nie mogą być ograniczane do wzrostu ekonomicznego. Zawsze powinno im towarzyszyć poszanowanie dla praw i godności osoby ludzkiej.