Strona główna
opoka.org.pl
2020-05-21 15:09
nc / KAI

Kard. Burke: poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu bardziej potrzebne niż kiedykolwiek

Kardynał Raymond Burke ponowił swe wezwanie do poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, o które prosiła Matka Boża Fatimska. Amerykański purpurat, który bierze udział w wirtualnym Rzymskim Forum Życia, podkreślił, że jest to dziś „bardziej potrzebne niż kiedykolwiek”.

Autor/źródło: Leopold Kupelwieser, Diana Ringo / commons.wikimedia.org / CC BY-SA 4.0

Podczas forum prowadzonego przez organizację katolików świeckich Voice of the Family (Głos Rodziny) hierarcha wskazał na błędy komunistycznej Rosji, łącząc je z obecnym kryzysem i akcentując dużą rolę, jaką w nim odegrał ateistyczny reżim komunistyczny Chin. „Poświęcenie Rosji w Niepokalanym Sercu Maryi jest dziś bardziej potrzebna niż kiedykolwiek” – powiedział arcybiskup-senior Saint Louis w USA.

„Kiedy jesteśmy świadkami tego, jak zło ateistycznego materializmu, które ma swoje korzenie w Rosji, w radykalny sposób kieruje rządem Chińskiej Republiki Ludowej, zdajemy sobie sprawę, że wielkie zło komunizmu musi być uzdrowione u jego źródła poprzez konsekrację Rosji, jak wskazywała Matka Boża” – wyjaśnił. „Uznając konieczność całkowitego nawrócenia z ateistycznego materializmu i komunizmu na Chrystusa, wezwanie Matki Bożej Fatimskiej do poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu, zgodnie z jej wyraźnymi instrukcjami, pozostaje pilne” – dodał.

Wykład kardynała „Fatima: odpowiedź Nieba dla świata w kryzysie” dotyczył przede wszystkim pandemii koronawirusa, kwestii zawieszenia swobód obywatelskich i zagrożeń wobec godności osoby ludzkiej.


rk (KAI/LifeSiteNews) / Rzym

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-05-21 12:59:17
miniaturka

Warszawa: rząd przyspieszy w sprawie państwowej komisji ds. pedofilii?

- Myślę, że przynajmniej część z tych osób, które będą tworzyły komisję, zostanie powołana absolutnie w najbliższym czasie - poinformował w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk, nawiązując od opieszałości organów państwa w sprawie powołania pełnego składu państwowej komisji ds. wyjaśniania przypadków pedofilii.
2020-05-21 13:43:47
miniaturka

Wlk. Brytania: zaczęto odczytywać „puste” fragmenty „Rękopisów z Qumran”

Nowe badania z użyciem technologii NASA tzw. „imagining technology” pozwoliły na odczytanie hebrajskich liter na fragmentach „Zwojów biblijnych z Morza Martweg”" nazywanych także „Rękopisami z Qumran”. Prowadzi je prof. Joan Taylor z Kings College w Londynie.
2020-05-21 14:32:32
miniaturka

Prymas o pontyfikacie Jana Pawła II

- Wiemy, jak stanowczo potrafił upomnieć się o drugiego człowieka, jak potrafił pewne prawdy nawet wykrzyczeć - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Prymas Polski abp Wojciech Polak.
2020-05-21 16:46:29
miniaturka

Kim ja jestem?

Przyznaję, zawsze miałem problem z samookreśleniem. Kiedy w mediach zaczął się boom na temat wykorzystywania nieletnich przez duchownych dotarło do mnie, że jestem określany jako „ofiara”, co od początku wzbudzało mój wewnętrzny sprzeciw.
2020-05-21 17:53:22
miniaturka

#ZaczynamDzienOdEwangelii - Prosta radość życia

Cierpienia doczesne bywają bardzo bolesne, a jednak są on zawsze tylko „przejściowe”. Są do czasu. Coś musi umrzeć, aby mogło się narodzić coś nowego. Komentarz do dzisiejszej Ewangelii.
2020-05-22 08:16:21
miniaturka

Agendy ONZ wykorzystują pandemię do promowania aborcji

Mimo trwającej pandemii agendy ONZ agresywnie propagują aborcję i dają instrukcje, jak obejść obowiązujące w wielu krajach przepisy antyaborcyjne. Za kluczowe uznane zostało przez nie wpisanie aborcji do humanitarnego pakietu walki z koronawirusem.