Strona główna
opoka.org.pl
2018-08-12 08:30
AC / Paweł Pasierbek SJ

Kard. Bagnasco: w Europie istnieje antychrześcijański reżim

Nawet jeżeli o tym się nie mówi, to i dziś istnieje dyskryminujący, antychrześcijański reżim i to także w Europie, kolebce cywilizacji, sercu Ewangelii – to słowa kard. Angelo Bagnasco wypowiedziane we wspomnienie św. Wawrzyńca, męczennika.

Autor/źródło: Pixabay, congerdesign, licencja: CC0

Arcybiskup Genui przypomniał, że w sposób zawoalowany ogranicza się dziś publiczne wyznawanie wiary, spychając ją do sfery prywatnej. Zaznaczył, że pod pretekstem nie urażania wrażliwości wyznawców innych religii czy kultur, próbuje się stworzyć model życia ujednolicony u podstaw, odrzucając uznane i szanowane przez wszystkich tradycje, albo zmieniając ich nazwy, symbole, czy miejsca. W ten sposób próbuje się rozmyć fundamenty wiary, celem zamknięcia jej w zbiorowej świadomości sprowadzającej się do niejasnych wspomnień o tradycjach.

Włoski purpurat zwrócił także uwagę na obecność religii w państwie i podkreślił, że jej podstawowym wkładem jest wyzwalanie człowieka z irracjonalności mitów politycznych, które ciągle nam zagrażają. Dodał, że wiara przypomina również, że moralność w polityce wyraża się także w opieraniu się uwodzącemu działaniu wielkich słów, które bawią się naszym człowieczeństwem.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-08-11 21:54:23
miniaturka

V dzień Nowenny do Świętego Rocha przed odpustem w Mikstacie

Do poszukiwania ciszy i miejsca na rozmowę z Bogiem zachęcał ks. Marcin Walczak wiernych zebranych w Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Rocha w Mikstacie.
2018-08-12 07:12:16
miniaturka

Hiszpania: echa po decyzji argentyńskiego senatu ws. aborcji

Echa decyzji argentyńskiego senatu, aby odrzucić ustawę o aborcji dotarły do Hiszpanii.
2018-08-12 07:26:41
miniaturka

Papież spotyka się z młodymi Włochami

Ponad 70 tys. młodych bierze udział w spotkaniu z Papieżem na Cyrku Maksencjusza. Przybyli do stolicy Włoch na dwa intensywne dni modlitwy, spotkań, muzyki i bycia razem.
2018-08-12 08:52:19
miniaturka

Abp Paglia: być za życiem, to nie tylko ustawy antyaborcyjne

Ogólnonarodowa manifestacja za życiem, jaka miała miejsce w Argentynie jest czymś bardzo pozytywnym. Nie wystarczy jednak tylko powstrzymać ustawodawstwa legalizującego aborcję, ale każdego dnia trzeba nieść konkretną pomoc kobietom w potrzebie.
2018-08-12 12:07:27
miniaturka

Jasna Góra: pielgrzymka osób uzależnionych i ich rodzin

Na co dzień walczą z uzależnieniem. Od 6 dni walczyli także z pęcherzami, bólem nóg i prawie afrykańskim upałem. Kolejna już pielgrzymka osób uzależnionych, ich rodzin i przyjaciół dotarła w sobotę, 11 sierpnia na Jasną Górę.
2018-08-12 12:40:22
miniaturka

Abp Jędraszewski: przed obliczem Matki wiemy, jak mamy żyć

- Ilekroć stoimy przed macierzyńskim obliczem Przenajświętszej Dziewicy, tylokrotnie wiemy jak należy żyć, o co się zmagać, z czego absolutnie nie wolno nam zrezygnować - mówił podczas Mszy św. sprawowanej na Jasnej Górze abp Jędraszewski.