Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-05-14 08:43
AC / Krzysztof Bronk/ vaticannews.va

Kard. Ayuso Guixot w ONZ o roli religii w czasie pandemii

Na pandemię koronawirusa chcemy odpowiedzieć powszechnością modlitwy - powiedział na forum ONZ przedstawiciel Watykanu, zapraszając do udziału w światowym dniu modlitwy i postu w intencji ustania pandemii.

Autor/źródło: Zuzanna Ryś

Jako przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego kard. Miguel Angel Ayuso Guixot wziął udział w oenzetowskiej wideokonferencji na temat Covid-19.

Przedstawiciel Watykanu mówił o roli liderów religijnych w przezwyciężaniu problemów związanych z epidemią. Punktem wyjścia dla jego refleksji była pamiętna modlitwa Papieża Franciszka na opustoszałym placu św. Piotra 27 marca. Kard. Ayuso Guixot obszernie cytował też wypowiedziane wówczas przez Papieża słowa, o tym, że na skutek pandemii wszyscy zdaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy na tej samej łodzi, wszyscy słabi, ale zarazem ważni i niezbędni.

Szef watykańskiej dykasterii zapewnił, że zwierzchnicy religijni solidaryzują się z ciężko doświadczoną ludzkością. Mają przy tym nadzieję, że doświadczenie to stanie się okazją do wypracowania nowych form międzynarodowej solidarności. „Dzięki naszym wartościom duchowym my liderzy religijni możemy wnieść swój wkład w odrodzenie zranionej ludzkości. Wiemy, że ta globalna epidemia wymaga odpowiedzi na skalę ogólnoświatową w oparciu o jedność, solidarność i wielostronną współpracę” - powiedział na forum ONZ przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi: