Strona główna
opoka.org.pl
2019-03-12 12:45
MG / Milena Barysz

Kapucyńskie akcje wielkopostne dla bezdomnych

To już tradycja w Fundacji Kapucyńskiej i Domu bł. Aniceta Koplińskiego, że Wielki Post jest bardzo ważnym i aktywnym czasem dla bezdomnych – podopiecznych Fundacji.

Bezdomni i cała Fundacja angażują się w akcje, które są jednocześnie przygotowaniem do Świąt Wielkiejnocy.

To już kolejny rok, w którym odbywa się bez i domnych szturm do nieba.  

Najpiękniejszym darem dla kogoś tak samotnego jak osoba bezdomna będzie modlitwa za Niego.

Dlatego po raz kolejny rusza akcja "Wielkopostny Bez i Domnych Szturm do Nieba". Poniżej, pod linkiem znajdują się intencje bezdomnych, którzy zgłosili się do akcji. Można wybrać dowolną intencję - dowolnego bezdomnego, za którego modlitwa będzie towarzyszyła przez cały Wielki Post. W zamian Bezdomni pomodlą się w sprawie osoby która modli się za nich.

Najbliższe wydarzenia

W każdy piątek Wielkiego Postu będzie odbywała się Droga Krzyżowa dla bezdomnych. Nabożeństwo odprawiane będzie co piątek o 10.30 w kościele Przemienienia Pańskiego przy ulicy Miodowej 13 przy klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów.
Rozważania na drodze krzyżowej są przygotowywane przez bezdomnych. Co tydzień inne, przygotowane przez kogo innego, z innej potrzeby serca.
Jest to bardzo mocne przeżycie i możliwość doświadczenia drugiego człowieka w upadku. W drodze krzyżowej bezdomnych może uczestniczyć każdy.
12 kwietnia o 17.45 - wieczorną drogą krzyżową – rozpoczynamy czterdziesto godzinny post o chlebie i wodzie w intencji bezdomnych. Post kończy Mszą w niedzielę 14 kwietnia o 11.
Po Mszy Św. przygotowany będzie poczęstunek dla wszystkich, którzy uczestniczyli w akcji 40-godzinnego Postu.
28, 29 i 30 marca w Domu bł. Aniceta – Jałmużnika Warszawy (ul. Kapucyńska 4) odbędą się rekolekcje dla bezdomnych, ubogich i wszystkich, którzy tych rekolekcji potrzebują.
Każdego dnia rekolekcje zaczynają się o 17.30. Będzie konferencja, adoracja i posiłek dla potrzebujących.
Rekolekcje poprowadzi ks. Dariusz – misjonarz z Gruzji.

Prośba o wsparcie

Cały czas potrzeba ubrań dla bezdomnych. Pilnie potrzebne są ubrania męskie: buty, spodnie, bluzy, polary, kurtki, bielizna. Rozmiarówka najchętniej M, L. W magazynie brak odpowiednich u brań, a potrzebujących jest dużo. Poza tym, Dom bł. Aniceta potrzebuje środków na utrzymanie. Fundację można wspierać dobrowolnymi datkami, bądź zakupem różańców i drewienek zrobionych przez bezdomnych.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy