Strona główna
opoka.org.pl
2021-01-14 11:22
JR

Kapucyni w RCA przyjęli 2500 osób chroniących się przed wojną. Możesz pomóc!

Po wyborach prezydenckich w Republice Środkowej Afryki trwają krwawe walki. Siły rządowe walczą z grupami rebelianckimi. W klasztorze kapucynów w miejscowości Bouar schroniło się 2500 osób, głównie kobiet i dzieci. Misjonarze proszą o wsparcie.

Autor/źródło: Facebook / African Music School

„Potrzebujemy wsparcia. Musimy zapewnić żywność, koce, materiały sanitarne dla 2500 ludzi. Czasowo zawieszamy budowę szkoły. Apeluję do wszystkich, dla których idea African Music School jest bliska, aby wsparli nas dzisiaj. Potrzebujemy Was!” – napisali na Facebooku.  

Na filmiku zamieszonym na fanpage’u szkoły wypowiada się kobieta trzymająca dziecko.

„Potrzebujemy pokoju – mówi kobieta, która ze swoimi dziećmi szuka ratunku na terenie klasztoru braci Kapucynów w Bouar. Potem dodaje, że nie ma pieniędzy, nie ma za co kupić jedzenia, nie ma herbaty, mydła, proszku do prania... Takich kobiet i dzieci mamy teraz na terenie klasztoru setki. Od czasu do czasu słyszymy strzały, przybiegają nowi ludzie” – piszą misjonarze.

Misjonarze prowadzą tam szkołę muzyczną dla dzieci. Jak piszą:

„Główną ideą African Music School jest stworzenie miejsca, w którym utalentowane dzieci z ubogich rodzin otrzymają profesjonalną edukację muzyczną, ta w przyszłości da im pracę i możliwość utrzymania rodziny. Dla większości z nich będzie to zapewne też jedyna szansa na jakąkolwiek naukę. Co więcej, pełne radości zajęcia muzyczne pozwolą najmłodszym, choć na chwilę zapomnieć o trudnych realiach codzienności i powojennej traumie, dając im nadzieję na normalne życie” – czytamy na stronie.

„Pomimo całej sytuacji w naszym miasteczku Bouar codziennie nasi muzycy pracują z dziećmi, które schroniły się u nas wraz ze swoimi rodzinami” – pisze brat Benedykt Pączka na Facebooku.

W związku z działaniami zbrojnymi czasowo zawieszono zbiórkę na budowę szkoły muzycznej. Środki są zbierane dla potrzebujących na podstawowe produkty i środki sanitarne, żeby zabezpieczyć ich przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Akcję pomocy prowadzi fundacja AKEDA. Wpłat można dokonać poprzez:
- konto: 
73 1090 1782 0000 0001 4712 3186 
ul. ROZRYWKA 24/28, KRAKÓW 31-419 
Tytuł przelewu: POMOC AZYLANTOM 
- stronę projektu African Music School

Źródło: Facebook, africanmusicschool.com

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi: