Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-16 19:46
Bracia Kapucyni

Kapituła braci kapucynów

W Zakroczymiu rozpoczęła się XXV Kapituła Warszawskiej Prowincji Kapucynów

W zakroczymskim Centrum Duchowości Honoratianum rozpoczęła się pod hasłem „Oczyszczeni, oświeceni i rozpaleni ogniem Ducha Świętego” XXV Kapituła Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Jest to najważniejsze wydarzenie w życiu prowincjalnej wspólnoty Zakonu. Odbywa się cyklicznie co trzy lata i jest czasem wspólnej modlitwy i spotkania braci, rozeznawania woli Bożej, dyskusji nad bieżącymi sprawami Prowincji, a także wyborów nowego ministra prowincjalnego i jego rady.

16 kwietnia do Zakroczymia przyjechało niemal 80 braci, którzy pracują na co dzień w Polsce, ale także Szwecji, Białorusi, Łotwie, Turcji, Belgii i Gabonie. W Kapitule uczestniczą również bracia – goście, prowincjałowie Wielkiej Brytanii i Belgii oraz Prowincji Krakowskiej i delegaci z Białorusi.

Odprawianiu Kapituły przewodniczy br. Stefan Kożuch, wikariusz generalny Zakonu Kapucynów.

Kapituła rozpoczęła się mszą świętą pod przewodnictwem biskupa kapucyna, seniora diecezji drohiczyńskiej, Antoniego Pacyfika Dydycza. Pierwszą sesję Kapituły poprzedziła celebracja liturgii słowa pod przewodnictwem br. Tomasza Żaka, ministra prowincjalnego z Krakowa.

Pierwsza sesja dotyczyła spraw organizacyjnych dotyczących porządku odprawiania Kapituły. Zakończenie przewidziane jest na piątek.

ZOBACZ WIĘCEJ MATERIAŁÓW Z KAPITUŁYWięcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2018-04-16 18:14:23
miniaturka
play

Sztafeta. Tajemnice Katynia

Miniserial "Sztafeta" pokazuje historię Zbrodni Katyńskiej z perspektywy młodego człowieka. Mówią o nim Kacper Ciesielczyk, pracownik Muzeum Katyńskiego i prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.
2018-04-16 18:39:18
miniaturka

Czeski ambasador u Franciszka i Benedykta XVI

Z Watykanem żegna się czeski ambasador. Spotkał się z Franciszkiem, który zapewnił go, że chciałby odwiedzić Czechy, oraz z Benedyktem XVI, który wspominał są podróż apostolską do tego kraju.
2018-04-16 18:48:08
miniaturka

Seksualne wykorzystywanie małoletnich w Kościele. Problem – odpowiedź Kościoła

„Seksualne wykorzystywanie małoletnich w Kościele. Problem – odpowiedź Kościoła – doświadczenie polskie” to publikacja najszerzej jak dotąd omawiającą problem oraz zasady prewencji wobec tego typu przestępstw.
2018-04-16 19:58:17
miniaturka
play

Bp Antoni Dydycz do braci kapucynów

Bp Antoni Dydycz pozdrawia braci kapucynów zebranych na Kapitule Prowincjalnej w Zakroczymiu
2018-04-16 20:04:59
miniaturka

„Nie zostawcie nas samych tutaj. Pamiętajcie o nas”

15 kwietnia zostały przekazane dary siostrom serafitkom posługującym w Sopoćkinach, które zostaną rozdysponowane wśród Polaków mieszkających w tym małym miasteczku na Białorusi.
2018-04-17 08:21:05
miniaturka

Papież: potrzeba oczyszczania wiary z interesowności

Na Mszy w Domu św. Marty Papież przestrzegł przed interesownym kroczeniem za Jezusem. Zachęcił, aby pytać się siebie o motywy bycia z Jezusem.