Strona główna
opoka.org.pl
2019-11-15 13:46
AC / Fundacja im. O. Werenfrieda; PKWP

Kampus dla studentów - Łomianki

Kampus w Łomiankach ma być odpowiedzią na potrzeby Kościoła w Afryce. Ma być on miejscem, w którym zamieszka dwudziestu trzech księży z Afryki studiujących na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW) w Warszawie.

Są to księża na studiach doktoranckich, pochodzący z najbiedniejszych krajów Afryki. Będą oni stanowić przyszłą elitę tamtejszego Kościoła. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, współpracujące z Fundacją im. Ojca Werenfrieda, zapewnia im wieloletnie stypendia naukowe i gwarantuje kolejne stypendia dla kapłanów, którzy w przyszłości podejmą naukę w Polsce.

Kampus jest projektem powstałej w 2008 roku Fundacji im. Ojca Werenfrieda. Fundacja jest organizacją będącą częścią międzynarodowego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN). Wspiera projekty o charakterze pastoralno-humanitarnym w ponad 140 krajach. Angażuje się głównie w kształcenie kleryków i księży, jak również sióstr zakonnych oraz osób świeckich. W ostatnich latach Pomoc Kościołowi w Potrzebie dzięki m.in. Fundacji im. O. Werenfrieda wsparło materialnie 18.468 seminarzystów na całym świecie.

Fundacja od trzech lat współpracuje z rządem RP realizując projekty humanitarne w krajach ogarniętych wojną i wśród ludzi dotkniętych skrajnym ubóstwem. W Syrii, dzięki tej współpracy, w ubiegłych dwóch latach zostało wyleczonych ok. 12 000 osób. W Iraku odbudowano setki domów chrześcijan, a w wielu krajach Afryki i obozach dla uchodźców w Grecji Fundacja wyposażyła wiele szpitali i dostarczyła leki oraz żywność tysiącom osób. Organizacja współpracuje również z rządem Węgier w budowie szkoły Damaszku i sierocińca w Homs (Syria).

Pragniemy zwrócić się pomoc i dofinansowanie remontu Kampusu w Łomiankach przeznaczonego dla księży z Afryki, doktorantów na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dla naszej Ojczyzny jest to znakomita szansa na promocję naszej oświaty, historii i kultury w krajach, które coraz częściej nazywane są nową nadzieją chrześcijaństwa.

Numer konta: PKO BP 65 1020 1068 0000 1502 0147 7132


Fundacja im. O. Werenfrieda ; PKWP

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-11-15 12:06:49
miniaturka

W najbliższą niedzielę III Światowy Dzień Ubogich!

Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie – te słowa Psalmu to motto przesłania papieża Franciszka na obchodzony już po raz trzeci Światowy Dzień Ubogich, który w tym roku przypada 17 listopada.
2019-11-15 12:32:06
miniaturka

Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu zapraszają na Mszę Św i konferencję

Podczas spotkania ks. prof. dr hab. Włodzimierz Wołyniec - Rektor PWT we Wrocławiu - wygłosi konferencję pt. „Ojciec – miłość i cierpienie”.
2019-11-15 13:04:08
miniaturka

Zamki i klasztory w legendach i baśniach polskich

Jedyne takie na rynku wydawniczym potężne dzieło prezentujące tradycje i dziedzictwo kulturowe całej Polski.
2019-11-15 13:55:48
miniaturka

Wolność religijna w Polsce – raport ISKK

Autorzy raportu statystycznego „Wolność religijna w Polsce” zwracają uwagę, że w perspektywie procesów globalnych tożsamość religijna zyskiwać będzie na znaczeniu.
2019-11-15 13:57:06
miniaturka

Dar serca

Na Święta PODARUJ radość i ciepło DZIECIOM z Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek
2019-11-15 13:57:50
miniaturka

III Światowy Dzień Ubogich

„Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie” - w niedzielę 17 listopada, pod takim hasłem, obchodzony będzie Światowy Dzień Ubogich. „Biedni nie są numerami, dzięki którym możemy pochwalić się działaniami. Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie. To samotni młodzi i starsi ludzie, których trzeba zaprosić do domu, aby podzielić się posiłkiem. To kobiety, mężczyźni i dzieci, którzy czekają na przyjacielskie słowo. Biedni zbawiają nas, ponieważ pozwalają nam spotkać oblicze Chrystusa – napisał Papież Franciszek w orędziu na III Światowy Dzień Ubogich